JPMorgan: ETH 2.0’a Geçiş Ethereum Classic’e Yarayacak

JPMorgan ETH 2.0a Geçiş Ethereum Classice Yarayacak

Ethereum Blockchain ağı yaklaşan Merge tarihi ve artan Proof of Stake geçiş baskısı ile sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Hem yatırımcı hem de şirket bazında odak noktası hâline gelen Ethereum, son olarak JPMorgan tarafından ele alındı. JPMorgan, Ethereum’un Proof of Stake’e geçmesi durumunda Ethereum Classic‘e ilginin artacağını öngörüyor.

JPMorgan: ETH 2.0'a Geçiş Ethereum Classic'e Yarayacak

JPMorgan’dan Ethereum 2.0 Yorumu

Etheruem Blockchain ağı en aktif ağlardan biri. Özellikle NFT ve DeFi konusunda akla ilk gelen ağlardan olması sebebiyle önemli bir ölçeklenebilirlik sorunu yaşayan Etheruem, çözümü konsensüs mekanizmasını değiştirmekte buldu. Ethereum şu anda Proof of Work ile çalışıyor ancak ilk adımı Merge ile atılacak olan Ethereum 2.0’da bu konsensüs artık Proof of Stake olacak. Ancak bu noktada önemli bir soru bulunuyor. Proof of Work madencileri geçiş sonrası ne yapacak?

Bu noktada JPMorgan bu geçiş sonrası PoW madencilerinin ya Ethereum Classic’e kayacağını yada yeni bir gelir modeli arayışına gireceğin söylüyor.

Banka, Ethereum (ETH) madenciliğinin kârlılığı nedeniyle popüler olduğunu ve diğer kripto para birimlerinin madenciliğine geçişin yakın vadede kârlı bir darbe anlamına gelebileceğini belirti. Buna ek olarak, büyük madencilik havuzlarının farklı bir kripto paraya akışı, yerleşikler için de sorun yaratabilir. ASIC ekipmanı kullanan bu Ethereum madencileri ise Ethereum Classic’in ötesinde birkaç alternatife daha sahip durumda.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.719,87 TL 0,68%
ethereumETH/TRY
24.505,78 TL 0,80%
tetherUSDT/TRY
18,43 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,42 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.116,25 TL 1,38%
xrpXRP/TRY
8,99 TL 0,77%
binance-usdBUSD/TRY
18,42 TL 0,18%
cardanoADA/TRY
8,46 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
624,11 TL 0,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,16 TL 2,93%
Bağlantıyı kopyala