İrlanda Merkez Bankası Başkanından Kripto Çıkışı

irlanda merkez bankasi baskanindan kripto cikisi

Ülkelerin kriptoya bakış açıları netleşmeye devam ediyor. Son olarak İrlanda Merkez Bankası başkanı, kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

İrlanda’da Kripto Reklamları Yasaklanabilir

İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf, İrlanda’da bir parlamento oturumunda kripto para birimleri hakkında açıklama yaptı. Gabriel Makhlouf açıklamasında kripto para birimlerinin “hiçbir sosyal değerinin” olmadığını belirtti. Dublin’deki bir parlamento oturumu sırasında açıklama yapan Gabriel Makhlouf, İrlandalı milletvekillerine Merkez Bankası’nın bireysel müşterilerin “desteksiz” kripto para birimlerine yatırım yaparken karşılaştıkları riskler konusunda “çok endişeli” olduklarını belirtti.

irlanda merkez bankasi baskanindan kripto cikisi 2

Gabriel Makhlouf, kripto para birimlerinin, “hiçbir sosyal değerinin” olmadığını, ancak nihayetinde perakende yatırımcıların kripto satın almasına izin verme konusunda daha “laissez-faire” (bırakınız yapsınlar) bir tavır aldı. Makhlouf açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kumar oynadığınızda kazanabilirsiniz ancak çoğu zaman kumar oynadığınızda genel olarak kaybedersiniz. İnsanlar kumar oynamak istiyorsa, kumar oynamalarına izin vermeliyiz.

Gabriel Makhlouf, “Desteksiz kripto para birimleri esasen bir saadet zinciridir. Paralarını desteklenmeyen kripto para birimlerine yatıran insanlar esasında kumar oynuyor.” dedi. Son olarak Makhlouf, ülkede kripto para reklamlarının yasaklanması gerektiğini belirtti.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
449.865,97 TL 3,75%
ethereumETH/TRY
31.119,66 TL 4,83%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.009,00 TL 4,11%
xrpXRP/TRY
7,86 TL 1,56%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 3,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 2,45%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 3,63%
Bağlantıyı kopyala