HSBC, Silicon Valley Bank UK’ye Nakit Desteği Sağlayacak

hsbc silicon valley bank ukye nakit destegi saglayacak

İngiltere’nin en büyük bankalarından birisi olan HSBC, geçtiğimiz günlerde düzenleyici kurumlar tarafından kapatılmış olan Silicon Valley Bank’ın İngiltere şubesini satın almıştı. HSBC, Silicon Valley Bank UK için uygulayacağı planı açıkladı.

HSBC Silicon Valley Bank UK’ye Destek Verecek

ABD merkezli Silicon Valley Bank’ın İngiltere şubesi olan Silicon Valley Bank UK, İngiltere Merkez Bankası (BoE) tarafından geçtiğimiz günlerde kapatılmıştı. Silicon Valley Bank UK’in yeni sahibi olan HSBC, bankanın İngiltere şubesine 2 milyar sterlin (2.4 milyar dolar) likidite desteği verecek.

hsbc silicon valley bank ukye nakit destegi saglayacak 2

HSBC İcra Kurulu Başkanı Noel Quinn ve HSBC UK Başkanı Ian Stuart, Londralı teknoloji yatırımcılarına, bankanın Silicon Valley Bank UK’de her zamanki gibi işlerin devamlılığını sağlamak adına milyarlarca sterlin vereceğini belirtti. Quinn açıklamasında Silicon Valley Bank UK’nin satın alımının “stratejik açıdan gayet mantıklı” bir hamle olduğunu ve bankanın teknoloji ile yaşam bilimleri sektörlerindeki mevcut konumunu da iyileştireceğini belirtti.

Silicon Valley Bank, hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de İngiltere’de bir dizi teknoloji şirketine finansman sağlayan ve hizmet veren bir sağlayıcıydı. Londra merkezli bir girişimci desteklemek için kurulan yatırım şirketi olan LocalGlobe’un ortaklarından Suzanne Ashman’a göre Silicon Valley Bank UK’nin işleyişinde büyük değişiklikler yaşanmayacağını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala