bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 71,185.07 6.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,668.36 18.00%
bnb
BNB (BNB) $ 603.49 4.44%
solana
Solana (SOL) $ 182.68 2.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.538224 4.87%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.499302 5.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.163393 7.69%

Misyon Bank, kripto saklama hizmeti için Taurus ile el sıkıştı

misyon bank taurus

Ülkemizin yeni nesil yatırıım bankacılarından Misyon Bank, kripto yasasının tartışıldığı günlerde önemli bir işbirliğine imza attı.

Acsesswire’da paylaşılan duyuruya göre banka, Avrupa’nın önde gelen tokenizasyon teknolojisi sağlayıcısı Taurus ile yeni bir ortaklık kurdu. Anlaşmaya göre banka, kripto varlık saklama ve tokenizasyon hizmetleri için Taurus’un teknolojisinden fayda sağlayacak.

Kaynağa konuşan Misyon Bank CEO’su Dr. Önder Halisdemir, ülkemizi bölgenin İsviçre’si yapma vizyonunda önemli bir adım attıklarını belirtti. Halisdemir, Türkiye’nin küresel bir yatırım üssü yapma vizyonuna sahip olduğunu paylaştı:

“Türkiye’nin bölgesel bir yatırım üssü haline getirilmesi, Taurus ile iş birliğimiz yüzde yüz iştirakimiz MisyonTech aracılığıyla yapılandırıldı.”

Misyon Bank’tan geniş işbirliği

Halisdemir, açıklamalarında İstanbul Teknik Üniversitesi ve KPMG’ye atıf yaptı. Banka CEO’su, Türkiye’nin önde gelen üniversitesi ve küresel denetim şirketinin yerel kripto saklama çözümleri için bankaya katkı vereceğini belirtti:

“Misyon Bank, İstanbul Teknik Üniversitesi ve KPMG’nin katkılarıyla tasarlanan dijital varlıklar için katma değeri yüksek ve kapsayıcı yerel saklama çözümleri sunacak.”

Halisdemir, ülkemizde yerel seçimler sonrası Meclis onayından geçmesi beklenen kripto para yasa tasarısının hayata geçmesiyle Türkiye’nin saklama hizmetlerinde bir cazibe merkezi haline geleceğine inanıyor.

Taurus kurucu ortağı Lamine Brahimi ise anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Brahimi, bankanın uzman ekibinden etkilendiklerini belirtirken Türkiye’nin dijital varlık saklama ve tokenizasyon alanında önemli bir konuma sahip olacağından emin olduğunu paylaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala