bitcoinBTC/TRY
1.093.774,86 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
58.901,75 TL 1,17%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.588,22 TL 1,05%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
1.734,84 TL 0,79%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
58.848,25 TL 1,13%
cardanoADA/TRY
10,90 TL 2,33%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 0,87%

Paylaş

Ethereum Balinaları ApeCoin’e İlgi Duyuyor

Ethereum Balinalari ApeCoine İlgi Duyuyor

NFT sektörünün en bilinen isimlerinden olan Bored Ape Yacht Club, kendi kripto para birimi ApeCoin’i (APE) piyasaya sürmesiyle birlikte tüm ilgiyi yeniden üstüne çekmeyi başardı. Son olarak WhaleStat verilerine baktığımız ise iki üst düzey Ethereum balinası tarafından yapılan iki ayrı işlemde, son saatlerde 600.000 ApeCoin veya yaklaşık 8.4 milyon değerinde satın alındığını görüyoruz.

Ethereum Balinaları ApeCoin Alıyor

Kripto para piyasasında büyük ilgi gören yeni bir kripto para tokeni olan ApeCoin’in (APE) ilk çıkışı, 17 Mart’ta bir Bored Ape koleksiyonu olan NFT sahiplerine airdrop etti.

APE, şu anda işlem gördüğü yere hafif bir düşüş yapmadan önce 18 Mart’ta 17.15 dolara ulaştı. CoinMarketCap istatistiklerine göre haberimizin yazımı itibarıyla ApeCoin şu anda son 24 saatte yüzde 3 ve son yedi günde yüzde 1.2 düşüşle 13.54 dolardan işlem görüyor.

Çıktığı andan itibaren Bored Ape NFT’leri yüksek talep görüyor ve her biri birkaç yüz bin dolar getiriyor ve bu da ApeCoin’e olan ilginin artmasına neden oluyor. Diğer taraftan hatırlarsanız, Taylor Swift ve Drake gibi mega yıldızların arkasındaki plak şirketi olan Universal Music Group’un, son derece popüler Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun değiştirilemez tokenlerinden biri olan Bored Ape 5537’yi satın aldığını bildirmişti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala