Elon Musk, Dogecoin’i Bu Kez Etkileyemedi

elon musk dogecoini bu kez etkileyemedi

Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı paylaşımlar ile Dogecoin üzerinde etki yaratmasıyla adından sıkça söz ettiriyordu. Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Floki adında, Shiba Inu yavrusunun bir fotoğrafını paylaştı. Bu kez Musk, fotoğrafı çok önceden paylaşacağını duyurmuş olmasına rağmen fotoğraf, kripto varlıkların fiyatı üzerinde büyük bir etkide bulunmadı. Bununla beraber Musk’ın artık meme coin’leri etkileyemediğini düşündürdü.

Elon Musk’ın Paylaşımının Ardından Dogecoin Yüzde 3.49 Yükseldi

Elon Musk tarafından aktif olarak tanıtılan en büyük meme parası olan Dogecoin, bu kez Musk’tan çok fazla etkilenmedi. Paylaşılan tweet’inin ardından Dogecoin sadece yüzde 3.49 yükseldi. Ancak Bitcoin’in zayıflığı sebebiyle kazançlarını hızlı bir biçimde sildi. Dogecoin şu anda kırmızı bölgede işlem görüyor.

elon musk dogecoini bu kez etkileyemedi

Mayıs ayında en büyük kripto para birimlerinin ilk 20’sine girmeyi başaran Shiba Inu da bu durumdan etkilendi. Floki Inu Musk’ın tweet’i nedeniyle elde ettiği yüzde 40’lık yükselişten sonra düşmeye yeniden düşüş yaşamaya başladı.

elon musk dogecoini bu kez etkileyemedi 2

Meme coinlerin gösterdiği bu son derece az yükselişler ve kazançlara bakıldığında artık Musk’ın etkisinin yavaş yavaş söndüğünü gösteriyor. Ayrıca hatırlatmak gerekirse, Nisan ortasındaki Dogecoin çılgınlığının zirvesi sırasında, Musk’ın DOGE tweet’i nedeniyle tek bir günde yüzde 100 yükseliş gösterdiğine şahit olmuştuk.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 568.470,44 TL 0,41%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.488,59 TL 0,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.353,29 TL 0,37%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,19%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,95%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,10%
solana
Solana (SOL) 1.480,21 TL 0,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 387,41 TL 0,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,37%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,20 TL 0,26%
Copy link
Powered by Social Snap