DCG’de Yeni Banka Arayışı

DCGde Yeni Banka Arayisi

Kripto şirketleri, ABD’de yaşanan bankacılık krizinin ardından yeni arayışlara yöneldi. Silvergate, Signature ve Silicon Valley Bank, kripto şirketleri ve teknoloji şirketleri ile ortaklık kuran bankalar arasında yer alıyordu. Kripto şirketi Digital Currency Group (DCG) ile yeni bankacılık ortakları arayan şirketler arasında bulunuyor.

DCGde Yeni Banka Arayisi1

DCG, Yeni Banka Ortağı Arıyor

Kripto şirketi Digital Currency Group, yeni banka ortağı arayışına çıktı. Santander, HSBC ve Deutsche Bank’ın kripto şirketleriyle bağlantı kurma isteği olduğu belirtildi. Raporda DCG’nin BlackRock, JPMorgan ve Bank of America’ya ulaştığı kaydedildi. Diğer yandan bankaların, kripto şirketleri için aracılık ve para piyasası hizmetleri ile üçüncü taraflara para havalesi gibi bazı hizmetleri kısıtlayabileceği ifade edildi. Geleneksel bankaların kripto şirketleri için bankacılık hesapları oluşturabileceği kaydedildi.

ABD’de bankacılık sektörü üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. SVB ile başlayan kriz Signature Bank ile devam etti. Her iki bankaya da kayyum atandı. Kriz son olarak First Republic Bank’a sıçradı. ABD’nin bölgesel bankaları üzerindeki baskı yakından takip ediliyor. Krizin diğer bankalara yayılmasından endişe ediliyor. DCG, bir önce bağlı şirketi Genesis’in iflası ile gündeme gelmişti. DCG’nin medya şirketi CoinDesk‘i ise Binance’in satın alacağı iddia edilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala