Binance, CoinDesk’i Satın Almayı Planlıyor

binance coindeski satin almayi planliyor

Günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, medya alanındaki gücünü artırmak için önemli bir satın alım gerçekleştirmeyi planlıyor. İddialara göre, kripto para borsası Binance’in şirketlerinden birisi olan CoinMarketCap, Digital Currency Group’un sahibi olduğu kripto haber sitesi CoinDesk’i satın almak için görüşmeler yapıyor.

Binance Cephesinden CoinDesk Hamlesi

Blockworks haberine göre, kripto para haber platformlarından birisi olan ve Digital Currency Group’un temel şirketlerinden birisi olan CoinDesk, konu hakkında bilgisi olan kişilere göre Binance Capital Management tarafından satın alınmak istiyor. İngiliz Virgin Adaları’na kayıtlı bir şirket olarak faaliyet gösteren Binance Capital Management’in yan kuruluşlarından birisi olan CoinMarketCap aracılığıyla CoinDesk’i satın almanın planlarını yapıyor.

CoinDesk CEO’su Kevin Worth, Digital Currency Group’un şirketlerinden biri olan Genesis’in bu yılın başlarında iflas başvurusunda bulunmasının ardından, CoinDesk’in satışa çıktığını açıklamıştı.

binance coindeski satin almayi planliyor 2

Kevin Worth, Ocak 2023’te yaptığı açıklamada, şirketi satın almak isteyen çok şirketin olduğunu belirtmişti. Geçtiğimiz ay Blockworks tarafından yapılan bir haberde CoinDesk ile Binance arasında bir görüşmenin gerçekleştiğini ancak bu görüşmenin bazı sebeplerden dolayı satın alma görüşmelerin olumsuz sonuçlandığı belirtildi.

Kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre Binance Capital Management, CoinDesk satım alımı için CoinMarketCap’i kullanarak yeniden satın alım görüşmelerine başladı. Görüşmelerin şu anda hangi aşamada olduğu belirsizliğini koruyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
532.762,72 TL 1,27%
ethereumETH/TRY
33.811,87 TL 1,30%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.262,39 TL 1,41%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
8,60 TL 1,02%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 1,20%
staked-etherSTETH/TRY
33.689,49 TL 1,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,16%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,23%
Bağlantıyı kopyala