CryptoSlam, Önemli Yatırımcılardan 9 Milyon Dolar Topladı

cryptoslam onemli yatirimcilardan 9 milyon dolar topladi

Bir NFT analitik platformu olan CryptoSlam, kısa süre önce seed yatırım turunu tamamladı. Şirket, yatırım turundan 9 milyon dolar toplamayı başardı. Yatırımcılar arasında Animoco Brands gibi önemli isimler yer alıyor.

CryptoSlam, 9 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

NFT platformu CryptoSlam, 5 Ocak’ta yaptığı bir duyuru ile seed yatırım turunu 9 milyon dolarla tamamladığını açıkladı. Yatırım turunu Hong Kong merkezli oyun yazılımı ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands yönetti. Ayrıca diğer yatırımcılar arasında OKEx borsasının girişim kolu, Blockdream Ventures, Binance Smart Chain ve Polygon gibi önemli şirketler de yer aldı.

9 milyon dolarlık stratejik tura çok sayıda melek yatırımcı da katkıda bulundu. Bunlar arasında; LinkedIn‘den Reid Hoffman, Fitbit‘ten James Park, Akamai Technologies‘den Randall Kaplan, The Sandbox‘tan Sebastien Borget ve Rotten Tomatoes‘tan Stephen Wang ve Patrick Lee gibi isimler yer alıyor.

cryptoslam onemli yatirimcilardan 9 milyon dolar topladi 2

CryptoSlam, yavaş yavaş CoinMarketCap ve CoinGecko’nun NFT eşdeğeri haline geliyor. Burada platformun Nonfungible.com ile rekabet ettiğini söyleyebiliriz. Platform, NFT’lere olan ilginin artmasıyla birlikte ziyaretçi sayısını da artırdı.

Şimdilik platformun ekibi 20 kişiden oluşuyor. Alınan yatırımla, istihdam artırılacak. Finansman ayrıca platformun daha fazla Blockchain eklemesine katkı sağlayaacak. Ek olarak, yeni markalı ürünler piyasaya sürmesine ve bir API başlatmasına yardımcı olacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala