Compound, İşletmeler ve Kurumsal Müşteriler İçin Yeni Ürününü Duyurdu

Abone Ol:google-news
0
29/06/2021

Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi platformu Compound, işletmeler ve kurumlar için yeni bir ürün duyurdu. Bugün blog sitesi aracılığıyla yapılan duyuruda, kripto para alanına yabancı olan yerel işletmeler ve finans kurumları için Compound Treasury adlı ürün tanıtıldı. 

Compound, yaptığı açıklamada piyasa oynaklığına rağmen protokolün kusursuz bir şekilde çalıştığını vurgularken ürün yelpazesinin güvenliği ve güvenilirliğini kurumsal yatırımcılara sunmak istediğini kaydetti.

Compound, kripto para saklama şirketi Fireblocks ve USDC stablecoin’inin arkasındaki şirket olan Circle ile birlikte çalışacak. Bu ürün, fintech girişimlerinin USDC piyasasındaki faiz oranlarına erişmesini mümkün kılarken, aynı zamanda DeFi ile ilişkili karmaşıkları da ortadan kaldırarak süreci basitleştirecek. 

Müşteriler, dolar bakiyelerini Compound Treasury’e aktararak yıllık %4 gibi bir faiz oranı elde edebilecek. Bu ise, genel olarak bankaların sunduğu faiz oranlarından çok daha yüksek bir orana karşılık geliyor. Compound konu hakkında şunları söyledi:

“Vizyonumuz, Compound Treasury’nin kripto para alanı dışındaki finans kurumlarının DeFi’nin temel faydalarını milyarlarca kullanıcıya sunabilmesi için bir köprü haline gelmesi.”

Kaynak: Yahoo Finance

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 343.052,01 TL 0,25%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.706,98 TL 0,06%
tether
Tether (USDT) 8,57 TL 0,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.692,10 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 10,88 TL 2,11%
xrp
XRP (XRP) 6,07 TL 1,58%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,57 TL 0,12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,79 TL 0,10%
polkadot
Polkadot (DOT) 127,35 TL 1,75%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,57 TL 0,03%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap