CME Group, Ethereum Vadeli İşlemleri Sunacak

cme group ethereum vadeli islemleri sunacak 1

Dünyanın önde gelen türev piyasası CME Group, Ethereum vadeli işlem için açıklamada bulundu. CME Group açıklamasında, 12 Eylül tarihinden itibaren Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri sunacağını belirtti.

CME Group, Ethereum Opsiyon Sözleşmelerini Başlatıyor

Chicago Mercantile Exchange, Chicago Board of Trade, New York Mercantile Exchange ve Commodity Exchange’den oluşan dünyanın en büyük türev piyasası CME Group, 12 Eylül tarihinden itibaren Ethereum vadeli işlemlerinde seçenekler sunacağını açıkladı. Her birisi 50 Ethereum (ETH) olacak olan yeni Ethereum sözleşmeleri, CME Group’un Micro Bitcoin ve Micro Ethereum opsiyonlarını (sırasıyla bir BTC ya da ETH’nin yüzde 10’u büyüklüğünde) içeren mevcut kripto türevlerini de genişletmiş olacak.

cme group ethereum vadeli islemleri sunacak

CME Group daha önce yayınlamış olduğu Ethereum opsiyon sözleşmelerinin “tutarlı likidite, hacim ve müşteriler için ilgi” getiren popüler ürünler haline geldiğini belirtti. Yapılan açıklamada sadece Micro Ethereum vadeli işlemlerindeki açık faiz, yılın ilk mali çeyreği ile ikinci çeyreği arasında yüzde 34 arttı. Konu hakkında açıklama yapan CME Group Global Hisse Senedi ve FX Ürünleri Başkanı Tim McCourt şu ifadeleri kullandı:

Önümüzdeki ay merakla beklenen Ethereum Merge’ü yaklaşırken, piyasa katılımcıları için yeni bir hizmet başlatmaktan dolayı mutluyuz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.371,22 TL 1,05%
ethereumETH/TRY
24.880,15 TL 0,46%
tetherUSDT/TRY
18,50 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.415,75 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,49 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
8,86 TL 3,62%
binance-usdBUSD/TRY
18,41 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
7,95 TL 0,55%
solanaSOL/TRY
624,23 TL 0,53%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 6,42%
Bağlantıyı kopyala