bitcoinBTC/TRY
717.961,66 TL 0,36%
ethereumETH/TRY
43.602,23 TL 0,66%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.789,53 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
13,77 TL 0,25%
usd-coinUSDC/TRY
27,35 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
43.606,33 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
6,67 TL 0,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 0,44%
solanaSOL/TRY
517,69 TL 1,06%

Paylaş

Cathie Wood, Coinbase Hisselerini Artırıyor

coinbase secin iddialarina yanit verdi

Cathie Wood liderliğinde ARK Investment Management yatırımlarına devam ediyor. ARK Investment Management son dönemde yaptığı Coinbase hamleleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Cathie Wood, SEC’in davalarıyla ortalık yangın yerine dönmüşken ve Coinbase’in hisseleri yüzde 20’den fazla düşmüşken, yine durmadı ve 400.000’den fazla Coinbase hissesi satın aldı.

Cathie Wood, Coinbase’in Düşen Hisselerini Fırsata Çeviriyor

Bilindiği üzere ABD menkul kıymet düzenleyicisi SEC, Binance borsasının ardından Coinbase‘e de dava açtı. Adeta kripto borsalarına nefes aldırmayan SEC, dün Coinbase’e de dava açarak, borsanın hisselerini aşağı yönde hareketlendirdi. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen ARK Invest de 400.000’den fazla Coinbase hissesi satın aldığını açıkladı.

ap22131679606313 bd9f44bb1ffc08ca67f06f050422c12b8dbb98da

SEC, Coinbase’in, kullanıcıların aslında kayıtsız menkul kıymetler olan çok sayıda kripto para birimi ticareti yapmasına izin vererek yıllarca düzenleyicinin kurallarından kaçtığını iddia etti.

Bloomberg tarafından derlenen verilere göre; Wood’un amiral gemisi Ark Innovation ETF de dahil olmak üzere üç Ark Investment Management LLC fonu, Coinbase’ten 419.324 hisse aldı.

Hatırlatmak gerekirse Ark Invest, temmuz ayında Coinbase varlıklarının bir kısmını satmıştı. Şirket buna sebep olarak, düzenleyici belirsizliği göstermişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala