Cardano Kurucusu: Birçok Devlet El Salvador’u Takip Edebilir

cardano kurucusu bircok devlet el salvadoru takip edecek

El Salvador, Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul etmesiyle birlikte tüm dünyanın gündemine oturmayı başardı. Birkaç gündür El Salvador Başkanı Nayip Bukele, attığı tweetlerle ülkenin aldığı Bitcoin sayısını açıklıyor. Oldukça ses getiren ve ülkeyi de ikiye bölen bu hamle birçok kişinin gündeminde. Bu kişilerden biri de IOG CEO’su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson.


Charles Hoskinson, kriptonun nihayetinde dünyayı değiştireceğine inanıyor. Hoskinson’a göre ilerleyen dönemde diğer ülkeler de aynı hamleyi yapabilir.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson Neler Söyledi?

Charles Hoskinson, önümüzdeki yıllarda birçok devletin, para politikasının bir parçası olarak kriptoyu kullanabileceğini söyledi. Ayrıca El Salvador’un hamlesi, endüstrinin 12 yılda hangi seviyeye geldiğini de net bir şekilde gösteriyor. Hoskinson şu sözleriyle de dikkat çekti:

“Sektör olarak biz kazandık. Bunun yaptığı şey, cebimizdeki paranın kontrolünün bizde olması ve bu paranın nasıl hareket ettiğini ve onu kimin alacağını nihai olarak bizim kontrol etmemiz gerektiği inancını meşrulaştırması”

cardano kurucusu bircok devlet el salvadoru takip edecek 2

Hoskinson ayrıca kripto para birimi endüstrisinin üyelerini bölmekten ziyade birleştiren bir endüstri olduğuna da dikkat çekiyor.

Kısa süre önce Cardano akıllı sözleşme tarihi de onaylanmıştı. İlgili habere buradan gidebilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 386.179,39 TL 0,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.583,71 TL 2,76%
cardano
Cardano (ADA) 21,77 TL 2,29%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,52%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.514,96 TL 1,99%
xrp
XRP (XRP) 9,40 TL 2,76%
solana
Solana (SOL) 1.472,30 TL 3,63%
polkadot
Polkadot (DOT) 304,06 TL 13,84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,13 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,07%
Copy link
Powered by Social Snap