Cardano Akıllı Sözleşme Tarihi Resmi Olarak Onaylandı

cardano akilli sozlesme tarihi resmi olarak onaylandi

Geliştirici IOG tarafından yapılan yakın tarihli bir duyuruya göre, Cardano ana ağında gerçekleşecek akıllı sözleşme güncelleme teklifi başarıyla gönderildi.

Alonzo hard fork birleştirici (HFC) etkinliği artık resmi olarak takımın orijinal programına uygun olarak 12 Eylül’de gerçekleşecek.

Şu anda, hisse havuzu operatörleri, borsalar ve diğer ortaklar, Cardano’nun bugüne kadarki en önemli yükseltmesine hazırlanmaya devam ediyor.

Alonzo güncellemesi, akıllı sözleşme işlevselliğinin avantajları göz önüne alındığında, Cardano ağı için büyük bir yükseltme konumunda. Alonzo güncellemesinden sonra, herkes Cardano Blockchain ağında kendi akıllı sözleşmelerini oluşturabilecek, dağıtabilecek ve yerel merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) önünü açabilecek.

Daha kolay dApp oluşturmanın sağlanması, beraberinde daha fazla proje getirecektir. Hoskinson, bu projelerin sonunda birçok gerçek dünyadaki finans kurumuyla rekabet edeceğini ve onları daha adil sistemlerle değiştirmeyi ve ihtiyacı olanlara ekonomik özgürlük vermeyi hedeflediğini belirtti.

IOG CEO’su Charles Hoskinson, uygulamaları için halihazırda Plutus koduna sahip olan geliştiricilerin Pazar gününden itibaren Blockchain’in ana ağında çalıştırabileceklerini söyledi. Öyle ki ağdaki tüm geliştiriciler test ağları üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyorlar ve Node’ların yüzde 60’tan fazlası güncelleme için hazır. Böylece Cardano akıllı sözleşme konusunda büyük bir adım atmış olacak.

Akıllı sözleşme lansmanı hemen köşedeyken , ADA kripto para biriminin fiyatı, büyük bir piyasa düzeltmesinin ortasında ciddi baskı altında. Bugün erken saatlerde, üçüncü en büyük madeni paranın fiyatı yüzde 30’dan fazla düşüşle 2 dolara kadar düştü.

Haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre ADA 2.41 dolardan fiyatlanıyordu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 368.403,05 TL 3,32%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.883,40 TL 2,69%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,10%
cardano
Cardano (ADA) 18,41 TL 1,40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.158,53 TL 2,09%
xrp
XRP (XRP) 8,00 TL 0,93%
solana
Solana (SOL) 1.184,99 TL 4,34%
polkadot
Polkadot (DOT) 247,42 TL 2,80%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,67 TL 0,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 1,05%
Copy link
Powered by Social Snap