Bloomberg ve Galaxy, Solana için Yeni Bir Endeks Oluşturdu

bloomberg ve galaxy solana icin yeni bir endeks olusturdu

Bloomberg ve Galaxy Digital, dijital varlık Solana’ya odaklanan kripto veri ürünleri paketine yeni bir endeks ekledi. Konuyla ilgili duyuru Galaxy Avrupa Başkanı Tim Grant, tarafından LinkedIn üzerinden paylaşıldı.

Bloomberg ve Galaxy, Solana için Hamle Yaptı

Bloomberg Galaxy Solana Endeksi de artık Bloomberg Terminali’nde yayında. Galaxy Avrupa Başkanı Tim Grant’in açıklamasına göre, endeks ABD doları cinsinden faaliyet gösterecek. Grant, konuyla ilgili yaptığı duyurusunda şu sözlere yer verdi:

“Bu, yayınlanan Bloomberg Galaxy endeks ailesindeki beşinci endeksimize işaret ediyor.”

bloomberg ve galaxy solana icin yeni bir endeks olusturdu 2

Grant’e göre, bu endeks ile Solana için küresel bir fiyatlandırma kaynağı gerektiren belli yetki alanlarında kayıtlı Solana bazlı ürünlere izin verecek ilk kurumsal fiyatlandırma kaynağı. Bu yüzden de ekstra bir öneme sahip.

Aslında Galaxy ve Bloomberg ikilisinin endeks ortaklığı yeni değil, 2018 yılına dayanıyor. Geçen ağustos ayında ikili, DeFi’ye odaklanan yeni bir endeks başlattı. Bu tür endeksler, finansal ürünlerde kullanılmak üzere fiyatlandırma bilgilerini yönlendirmek için kullanılıyor.

Son olarak, Solana’nın (SOL) güncel fiyatından da bahsedelim.

Haberin yazımı sırasında, CoinMarketCap verilerine göre, Solana (SOL) 225.09 dolardan alıcı buluyor. Varlığın fiyatı son 24 saate göre yüzde 6,80; son 1 haftaya göre ise 8,79 oranında gerilemiş durumda.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala