bitcoinBTC/TRY
744.814,04 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
46.239,60 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.920,41 TL 0,56%
xrpXRP/TRY
14,26 TL 0,46%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
46.240,97 TL 0,65%
solanaSOL/TRY
631,32 TL 13,44%
cardanoADA/TRY
7,18 TL 4,45%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 1,47%

Paylaş

BlackRock’tan Hindistan hamlesi

BlackRocktan Hindistan hamlesi

Küresel varlık yönetim şirketi BlackRock, Hindistan’da ‘dijital öncelikli’ yatırım teklifi başlatacak. Yatırım şirketi, Hindistan merkezli Jio Financial Services (JFS) ile ortaklığını duyurdu. JFS, Hintli iş adamı Mukesh Ambani’nin Reliance Industries’in bir kolu olarak faaliyet gösteriyor. Şirketlerin yarı yarıya ortaklık sağladığı belirtilirken, girişime 150 milyon dolar harcanması planlanıyor.

BlackRocktan Hindistan hamlesi2

BlackRock’tan Hindistan’a dijital yatırım adımı

Jio BlackRock isimli proje ile Hindistan’daki yatırımcılara uygun fiyatlı ve teknoloji destekli erişim sağlanmasının amaçlandığı aktarıldı. Açıklamada, girişimin BlackRock‘ın yatırım, teknoloji ve piyasa uzmanlığından faydalanacağı ifade edildi. JFS ise yerel piyasa deneyimleri ile dijital altyapı yeteneklerine katkıda bulunacak. Ortak girişimin düzenleyici ve yasal onaylara tabi olacağı ifade edildi.

BlackRock ve JFS, yeni üründen Hindistan’daki ‘ilk dijital teklif’ olarak bahsetti. Ürünün kripto para veya herhangi bir dijital varlık türü ile ilgili detaylar verilmedi. Yatırım devi, haziran ayında ABD’de spot Bitcoin ETF başvurusu yapmıştı. Şirketin başvurusunun ardından kripto piyasasında sert yükseliş kaydedilmişti. SEC, şirketin başvurusunu temmuz ayında incelemek üzere kabul etmişti. BlackRock analistleri, optimal yatırım dağılımın yüzde 84,9 BTC, yüzde 9 hisse senedi ve yüzde 6 gayrimenkul içermesi gerektiğini söylüyordu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala