Bitfarms, Kapasitesini 166 Megawatt’a Çıkardı

bitfarms kapasitesini 166 megawatta cikardi

Bitcoin madencilik faaliyetleri dünya genelinde artmaya devam ediyor. Bitcoin madencisi Bitfarms, Temmuz ayında enerji kapasitesini 166 megawatt’a çıkartı.

Bitfarms Temmuz 2022’de Güç Kapasitesini Artırdı

Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, Kanada’daki konumlarından birinde ikinci inşaat aşamasını tamamladıktan sonra enerji kapasitesini Temmuz ayında 30 Haziran’a göre yüzde 21 artışla 166 megawatt’a çıkardı. Pazartesi günü yayımlanan aylık bir güncelleme raporuna göre, şirketin toplam hash oranı da yüzde 5.6 artarak saniyede 3.8 exahash’a (EH/s) ulaştı. Şirket, bu ayın sonuna kadar 4 EH/s’ye ulaşmayı bekliyor. Madencinin Kanada ve Washington Eyaletindeki diğer iki tesisinde de üretimi arttı. Dünya genelinde yaşanan sıcaklık artışları sebebiyle Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms’ın üretim faaliyetlerini de etkiledi.

bitfarms kapasitesini 166 megawatta cikardi 2

Bitfarms’ın Madencilik Baş Sorumlusu Ben Gagnon, “Ay sonlarında Québec ve Washington eyaletinde mevsime göre olmayan yüksek sıcaklıklar da madenci verimliliğini biraz düşürdü ve kurumsal hash oranımızı etkiledi” ifadesini kullandı. Şirket ay boyunca 1.623 Bitcoin satışı yaparak Temmuz 2022’de 500 Bitcoin çıkarttı. Bu gelirlerin bir kısmı, Bitcoin destekli bir krediyi 15 milyon dolar azaltmak için kullanıldı ve şirketin ödenmemiş kredi borcu 23 milyon dolara geriledi. Bitfarms, Galaxy Digital’den aldığı 100 milyon dolarlık kredinin bir kısmını ödemek için Haziran 2022’de 3.000 Bitcoin satışı gerçekleştirmişti. Bitfarms, geçtiğimiz ay 1.623 Bitcoin satışını gerçekleştirdikten sonra 31 Temmuz 2022 itibariyle 2.021 Bitcoin’i elinde tutmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala