Bitcoin, 60.350 Dolara Kadar Geriledi

bitcoin 60 350 dolara kadar geriledi 2

Lider kripto para birimi Bitcoin, 9 Kasım’da 68.500 dolar barajının üzerine çıkarak, 68.620 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Kasım ayında son derece istikrarlı bir ilerleme kazanan Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık yüzde 5 oranında değer kaybederek, 60.350 dolara kadar geriledi. Bitcoin Kasım ayındaki yükselişinin ardından şimdi ise yeşil bölgede kalabilmek için mücadele ediyor.

Bitcoin Yüzde 5 Oranında Geriledi

Bitcoin, Bitstamp borsasında birkaç saat önce gün içinde en düşük seviye olan 60.350 dolara geriledi. Dört saat içinde yüzde 5 oranında düşüş yaşadı. Bu gerileme, Bitcoin‘in 6 Kasım’dan bu yana gördüğü en düşük seviye oldu.

bitcoin 60 350 dolara kadar geriledi

Ethereum‘da durum benzer şekilde olmasına rağmen, Bitcoin’den daha dik bir düzeltme gördü. Ethereum bugün erken saatlerde 4249 dolara düştü. Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada 4,314.96 dolardan işlem görüyor. İki büyük kripto para birimi de şu anda ATH’lerinden yaklaşık yüzde 11 geride.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre; dört saat içinde 287,84 milyon dolar değerinde long poziyon tasfiye edildi. Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK), son 24 saat içinde yüzde10’dan fazla düştü. Bu düşüş ile büyük altcoinler arasında en geride kalanlar bu ikili oldu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.359,50 TL 6,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.446,19 TL 9,48%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.063,36 TL 5,56%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 2.782,88 TL 11,63%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 12,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 397,38 TL 10,79%
terra-luna
Terra (LUNA) 936,99 TL 5,77%
Bağlantıyı kopyala