Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yeni ATH Belirledi

bitcoin btc ve ethereum eth yeni ath belirledi

Kripto para dünyası her zamanki gibi aktif bir şekilde sürerken, lider kripto paralar rekorlarlarını tazeledi. Bitcoin (BTC) 68.500 dolar barajının üzerine çıkarak 68.620 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin hızlı bir artış yaşarken ikinci en büyük kripto para Ethereum da (ETH) onu takip etti ve 4.800 dolar bandını aştı.

Piyasalar, Ekim ayının başından beri bir boğa modundaydı, çünkü kripto piyasası toplam değerine sadece bir ayda yaklaşık 1 trilyon dolar ekledi. CoinMarketCap verilerine göre, haberimizin yazımı itibarıyla kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri yaklaşık 3 trilyon dolara ulaşmış durumda.

bitcoin btc ve ethereum eth yeni ath belirledi 2

Bitcoin ve Ethereum’dan Yeni Rekorlar

Bitcoin gün geçtikçe birçok yatırımcı tarafından altın gibi değerli bir varlık deposu olarak algılanıyor ve kriptoyu enflasyon artışı endişesi olarak bir sığınak haline getiriyor. Bu arada Glassnode’dan gelen Blockchain verileri, sıfır Bitcoin dengesine sahip benzersiz cüzdanların sayısının 39 milyona yaklaştığını gösteriyor.

Ek olarak Glassnode, Pazartesi günkü haftalık raporunda, Bitcoin’in borsalardaki bakiyelerinin düşmeye devam ettiğini ve Bitcoin madencilik hash oranının daha önce tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabileceğini belirtiyor.

Diğer taraftan Ethereum ise istikrarlı yükselişini sürdürüyor. Ethereum’un Londra hard fork yükseltmesinin, madencilere göndermek yerine ether cinsinden ölçülen işlem ücretlerinin büyük bir kısmını yakmaya başlaması üzerine ETH yükselişini hızlandırdı. 

Öyle ki geçtiğimiz günlerde sizinle yakılan Ethereum (ETH) miktarının yaklaşık değerinin 3 milyar dolara ulaştığını paylaşmıştık.

Haberimizin güncelleme tarihi itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 68.435 dolardan fiyatlanırken, Ethereum (ETH) ise 4.792 dolar seviyesinde.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 719.179,44 TL 0,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.930,50 TL 5,46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.865,75 TL 0,27%
tether
Tether (USDT) 12,54 TL 0,02%
solana
Solana (SOL) 2.642,97 TL 3,03%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 2,64%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 0,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,82 TL 3,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,52 TL 0,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 0,61%
Bağlantıyı kopyala