Ethereum Ağında Toplamda 3 Milyar Dolarlık Yakım Gerçekleşti

ethereum aginda toplamda 3 milyar dolarlik yakim gerceklesti

Ethereum 2.0 çalışmaları süresince düzenli olarak yakılan Ethereum (ETH) miktarı, tarihi bir seviyeye çıkarak 3 milyar dolara ulaştı. Ethereum (ETH) tarafından paylaşılan en son duyuruya göre, Blockchain ağı 1 Kasım 2021’de 710.000 Ethereum (ETH) yaktı.

Daha önceki 2 milyar dolarlık dönüm noktası 25 Ekim 2021’de yaşanmıştı. Üçüncü milyar dolarını yok etmesi ise bir haftadan daha az sürdü.

ethereum aginda toplamda 3 milyar dolarlik yakim gerceklesti 1

Ethereum (ETH) Yakımları Hızla Devam Ediyor

Ethereum (ETH) yakma mekanizması ağda 2021 Ağustos ayından beri düzenli olarak uygulanıyor. EIP 1559 konsensüs’ü etkinleştirildiğinde, işlem ücretlerinin bir kısmı periyodik olarak bir “yakım” adresine gönderiliyor.

Ethereum’un altı yıllık tarihindeki en tartışmalı yükseltme olmasına rağmen, Londra hardfork’u, Ethereum gaz politikasını daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Ethereum 2.0 ile birlikte varlığın enflasyonel yapısı değiştirilerek düzenli bir yakım politikası izleniyor. Öyle ki yapılan bu planlı yakımlar sayesinde, geçtiğimiz hafta ETH, tarihindeki ilk defa deflasyonist oldu ve ağ, yayınladığından daha fazla Ethereum’u yok etti.

Ethereum (ETH) haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 4.279 dolardan fiyatlanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.565,12 TL 1,61%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.578,60 TL 2,86%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.256,56 TL 4,30%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 4,29%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 2,18%
xrp
XRP (XRP) 11,43 TL 1,32%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,89 TL 1,69%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala