Bankalar İçin Durum İyiye Gidebilir Mi?

Kripto Bülten’in yeni bölümü yayınlandı. Kripto Bülten‘de bu hafta Donald Trump’ın kriptoyu tehlikeli olarak nitelendirmesinden, El Salvador’un 21 Bitcoin daha almasına kadar birçok önemli gelişme yaşandı.

Nelerden Bahsedildi?

-Kripto para konusunda ilk günden beri sürdürdüğü tavrını hâlen devam ettiren eski ABD başkanı Donald Trump, son olarak yine kripto konusunda bir yorumda bulundu. Eski ABD Başkanı Donald Trump, eşi Melania Trump’ın yakın zamanda duyurulan NFT platformu hakkında olumlu şeyler söylemesine rağmen, kripto para birimlerinin hayranı olmadığını bir kez daha tekrarladı. 

-Bitcoin’i yasal olarak kabul eden El Salvador, Bitcoin alımlarına da devam ediyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter üzerinden, ülkenin yeniden Bitcoin satın alımı yaptığını açıkladı. Bu doğrultuda ülke, hazinesine 21 Bitcoin (BTC) daha eklemiş oldu.

-Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu,, kısa süre önce stablecoin’ler hakkında bazı yorumlar paylaşmıştı. Şimdi ise Fitch Ratings, Türkiye’deki kur düşüşü ve bunun, Türk bankalarına etkisi ile ilgili açıklamalar yaptı. Kuruma göre, düşüş devam eder ve azalan dolarizasyon sürdürülebilir olursa, Türk bankaları için durum pozitif olacak. Fakat diğer yandan Fitch, duyurulan programın kapsamının, etkisinin ve uygulamasının belirsiz olduğuna da dikkat çekti.

-Bankalar, dijital defter teknolojisi için yeni uygulamalar ararken, bir haber de JPMorgan ve Siemens cephesinden geldi.  ABD bankacılık devi JPMorgan Chase, Alman sanayi grubunun ödemeleri için bir Blockchain sistemi geliştirmek üzere Siemens ile ortaklık kurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.932,11 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
31.140,89 TL 1,24%
tetherUSDT/TRY
15,81 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
15,83 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
4.783,74 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala