bitcoinBTC/TRY
735.714,93 TL 2,19%
ethereumETH/TRY
45.116,94 TL 2,93%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.866,69 TL 1,32%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,61%
usd-coinUSDC/TRY
27,33 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.127,60 TL 2,94%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,56%
solanaSOL/TRY
551,40 TL 5,01%

Paylaş

Kripto paralarda 7 riskten korunma stratejisi

Riskten korunma, bireyler ve kurumlar tarafından bir yatırımda oluşabilecek potansiyel kayıpları dengelemek için kullanılan bir risk yönetimi stratejisidir. Konsept sigorta poliçesi yaptırmaya benzer. BTCHaber TV olarak, Amerikan borsalarında nasıl işlem yapıldığını ele aldık.  Kripto Bülten, Melis Sarı’nın sunumuyla sizlerle.

Finansal ve kripto piyasalarında riskten korunma benzer şekilde çalışır. Bir varlığın olumsuz fiyat hareketleri riskini azaltmak için tasarlanmış bir yatırım yapmayı içeriyor. Riskten korunmanın amacı para kazanmak değil, kayıplardan korunmaktır. Riskten korunma pozisyonundaki kazanç, ana pozisyondaki kayıpları telafi etmelidir. Mükemmel çitlerin nadir olduğunu unutmamak önemlidir. Ayrıca riskten korunma genellikle maliyetleri de beraberinde getirir, bu nedenle riskten korunmanın maliyet etkinliğinin dikkate alınması gerekir.

Kriptoda korunma nasıl çalışır? 

Riskten korunma, etkili bir şekilde kullanıldığında portföyünüzün maruz kalabileceği potansiyel kayıpları dengelemede etkili, ama riskten korunma bilgi birikimi gerektiriyor ve herkese göre değil. Riskten korunma stratejilerini kullanırken hüküm ve koşulları, marj gereksinimlerini, ücretleri ve kaldıraç seçeneklerini dikkatlice incelemeniz gerekir. Potansiyel kayıpları sınırlamak veya karı güvence altına almak için zararı durdurma emirleri gibi risk yönetimi araçlarını da kullanmalısınız.

Daha fazlası için BTCHaber TV’yi takip edebilirsiniz. 

Melis Sarı

Melis Sarı

5 Ağustos 1997 yılında Moskova’da doğdu. Öğrenim hayatına İstanbul’da başlayıp 2014 yılında Fenerbahçe Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümünde okudu ve 2020 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca kamera önü eğitimleri alarak 2019 yılında Başkent İletişim’de Diksiyon dersleri almaya başladı. Aynı dönem içerisinde YouTube üzerinden Yerinde Olsam ve SantralSpor isimli iki farklı programın içerik üreticiliğini ve sunuculuğunu yaptı. 2021 yılında İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde Spor İletişimi eğitim programına katıldı. 2022 yılında Türkiye’de yer alan yerel bir kripto borsasının içerik üreticiliğini ve sunuculuğunu üstlendi ve böylece kripto para ve blockchain dünyası ile tanıştı.2023 yılı Haziran ayından beridir BTCHaber TV’de içerik üreticisi ve sunucu olarak görev alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala