bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,913.12 2.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,065.11 1.66%
bnb
BNB (BNB) $ 557.80 1.21%
solana
Solana (SOL) $ 142.37 1.88%
xrp
XRP (XRP) $ 0.518754 3.04%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481814 1.87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152726 0.43%

Arbitrum’da Tepkilerin Ardından Yeni Öneriler Sunuldu

Arbitrumda Tepkilerin Ardindan Yeni Oneriler Sunuldu

Arbitrum Vakfı, çok tepki çeken ilk yönetim teklifinin ardından yeni önerilerini yayınladı. Ağın yönetimi için 5 Nisan’da yayınlanan yeni Arbitrum İyileştirme Önerileri (AIP) arasında akıllı sözleşme kilit programı, bütçe yönetimi ve harcamalar bulunuyor. Vakfın 700 milyon token önerisinden de geri adım attığı görülüyor.

Arbitrumda Tepkilerin Ardindan Yeni Oneriler Sunuldu2

Arbitrum’da Yeni Öneriler Yayınlandı

Arbitrum Vakfı, topluluğa yeni yönetim önerilerini sundu. Teklifin birinci bölümünü oluşturan AIP 1.1, akıllı sözleşme kilit programı ve harcamaları kapsıyor. Vakıftan yapılan açıklamada akıllı sözleşme kilitleme programı DAO tarafından kabul edilene kadar idari cüzdanda bulunan 700 milyon token’ın kullanılmayacağı ifade edildi. Ayrıca vakfın harcamalarında önemli kısıtlamalar öneriliyor. İlk teklifte 700 milyon token en tartışmalı maddelerden biri olmuştu.

Arbitrum‘da iyileştirme önerisi yayınlama eşiğinin düşürülmesi bekleniyor. Öneri getirmek için 5 milyon ARB kriteri bulunuyordu. AIP 1.2′deki teklife göre yönetimi daha erişebilir kılmak için bu rakamın 1 milyon ARB’ye indirilmesi önerildi. Arbitrum DAO’nun ilk önerisi olan AIP-1’e karşı fikir birliğine varıldığı da açıklandı.

Arbitrum’daki ilk yönetim teklifi topluluk tarafından tepki ile karşılandı. AIP-1’ın çok büyük ve fazla konuyu kapsadığı eleştirileri yüksek sesle dile getirilmişti. Vakıf ise DAO’nun tavsiyesine uyacaklarını ve AIP’in küçük parçalara ayrılacağını açıklamıştı. İlk teklifte Arbitrum Vakfı, 750 milyon ARB’nin kontrolünü sessizce devralmaya çalışmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala