AK Parti, Metaverse Üzerinde Toplantı Gerçekleştirecek

ak-parti-metaverse-uzerinde-toplanti-gerceklestirecek

Metaverse‘de arazi satın almak, mağaza açmanın yanına bu kez toplantı yapılacağı haberi geldi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, yaptığı açıklamada 2022 Ocak ayının birim toplantısını metaverse’de yapacağını duyurdu.

AK Parti Metaverse’te Toplantı Yapacak

Şirketlerin yanında artık birçok siyasi partide metaverse adım atmaya başladı. Öyle ki Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, yaptığı açıklamada 2022 Ocak ayının birim toplantısını metaverse’de yapacağını duyurdu.

ak parti metaverse uzerinde toplanti gerceklestirecek

Ayrıca AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri konu ile ilgiliş olarak şunları söyledi:

Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve blok zincir teknolojileri üzerinde yükselecek olan Metaverse platformları yakın gelecekte gündelik hayatlarımızı ve iş sektörlerini dönüştürme potansiyeline sahip dijital mecralar olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. AK Parti olarak hem bu teknolojiyi içselleştirmek ve kullanmak hem de bu mecraların düzenlemeleri noktalarında çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. AK Parti iktidarları döneminde ülkemize 19 yılda kazandırılan eser ve hizmetleri Metaverse dünyasına taşımaktayız.”

Ayrıca geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi de Metaverse üzerinden genel bir merkez satın alan ilk parti olmuştu. Bunun yanında metaverse‘de mülk nasıl satın alır? diye merak ediyorsanız, bu sorunun yanıtına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 464.853,31 TL 9,41%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.572,89 TL 15,01%
tether
Tether (USDT) 13,42 TL 0,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.718,66 TL 15,57%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,32%
cardano
Cardano (ADA) 13,97 TL 13,17%
solana
Solana (SOL) 1.218,05 TL 25,23%
xrp
XRP (XRP) 7,84 TL 13,19%
terra-luna
Terra (LUNA) 827,93 TL 11,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 236,30 TL 18,93%
Bağlantıyı kopyala