ABD Hazine Bakanı Yellen Stablecoin’lere Değindi

abd hazine bakani yellen stablecoinlere degindi

ABD’de yaşanan bankacılık krizleri sonrasında ABD’li yetkililer tarafından yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD banka kuralları ve stablecoin’ler hakkında açıklamalarda bulundu.

Hazine Bakanı Yellen’den Yeni Açıklamalar

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, Silicon Velley Bank ve Signature Bank’ın başarısızlıklarının ardından bankacılık düzenlemesi ve denetleme kurallarının yeniden incelenmesinin şart olduğunu ifade etti.

abd hazine bakani yellen stablecoinlere degindi 2

Yellen açıklamasında, “Ne zaman bir banka başarısız olursa, bu ciddi bir endişeye sebep oluyor. Son yıllarda düzenleyici gereklilikler gevşetildi. Bu deregülasyon kararlarının etkisini değerlendirmenin ve buna karşılık olarak gerekli önlemleri almanın uygun olacağını düşünüyorum.” dedi.

Yellen açıklamasında ayrıca Biden yönetiminin, kripto para borsası FTX’in çöküşünden önce başlayan bir çaba olan dijital varlıklardan kaynaklanan sistemin risk potansiyelini incelemeye devam ettiğini dile getirdi. Yellen açıklamasında stablecoin’ler hakkında da şu ifadeleri kullandı:

Bir stablecoin’deki yükseliş, diğer stablecoin’lerde panik dolu çıkışlara sebep olabliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.699,46 TL 0,13%
ethereumETH/TRY
38.001,58 TL 0,45%
tetherUSDT/TRY
20,01 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.234,19 TL 0,70%
usd-coinUSDC/TRY
19,99 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
9,99 TL 3,90%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,20%
staked-etherSTETH/TRY
37.965,59 TL 0,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,93%
solanaSOL/TRY
418,88 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala