2021’de NFT’lerin Toplam İşlem Hacmi 23 Milyar Dolara Ulaştı

2021de nftlerin toplam islem hacmi 23 milyar dolara ulasti

2021 yılı NFT‘lerin ilgi odağı olduğu bir yıl oldu diyebiliriz. Yıl boyunca NFT‘lere olan ilgi ve talep her geçen gün arttı. Bu ilgi ile beraber 2021 yılında NFT‘lerin toplam işlem hacmi 23 Milyar dolara ulaştı.

NFT İşlem Hacmi 2021 Yılında Ciddi Artış Gösterdi

2021 yılında NFT‘lerin toplam işlem hacmi 23 milyar dolara ulaştı. Blockchain analitik platformu DappRadar tarafından elde edilen verilere göre; günlük olarak NFT‘lerle etkileşime giren aktif cüzdan sayısının yıl başında 5.000 iken yıl sonunda bu sayı 140.000’e yükseldi.

2021de nftlerin toplam islem hacmi 23 milyar dolara ulasti

NFT‘lere olan bu ilgi beraberinde bu yıl içerisinde birçok satış gerçekleştirildi. Özellikle pek çok popüler sanatçı, sporcu ve ünlü şimdi NFT’lerini piyasaya sürmesi ile NFT sektörüne olan talebi daha da artırdı.

2021de nftlerin toplam islem hacmi 23 milyar dolara ulasti 2
DappRadar

Ayrıca Collins Sözlüğü, NFT‘nin 2021’de yılın kelimesi olduğunu duyurdu. Metaverse, kripto ve hibrit çalışma gibi kavramların da olduğu listede, NFT birinci seçildi. Collins‘in tanımlamasına göre, NFT “bir sanat eseri veya koleksiyon gibi bir varlığın sahipliğini göstermek için kullanılan, blok zincirinde kayıtlı benzersiz bir dijital sertifika” anlamına geliyor.

DappRadar NFT‘lere olan ilgiyi şu şekilde değerlendirdi:

Bütün bu unsurların devreye girmesi ve gün geçtikçe yüzlerce heyecan verici projenin başlatılmasıyla, NFT’lere olan talep benzeri görülmemiş seviyelere yükseldi. Artık belirli koleksiyonlardan parçalar değer saklama birimleri olarak görülüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 582.881,38 TL 0,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 45.076,84 TL 0,46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.681,06 TL 0,90%
tether
Tether (USDT) 13,53 TL 0,09%
solana
Solana (SOL) 1.995,15 TL 1,28%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,52 TL 0,12%
cardano
Cardano (ADA) 17,58 TL 1,16%
xrp
XRP (XRP) 10,53 TL 0,50%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.174,15 TL 7,28%
polkadot
Polkadot (DOT) 378,31 TL 1,52%
Bağlantıyı kopyala