bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,913.12 2.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,065.11 1.66%
bnb
BNB (BNB) $ 557.80 1.21%
solana
Solana (SOL) $ 142.37 1.88%
xrp
XRP (XRP) $ 0.518754 3.04%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481814 1.87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152726 0.43%

Yeni Zelanda Vergi Dairesi, Yatırımcılardan Kripto Paralarını Bildirmesini İstiyor

Yeni Zelanda Vergi Dairesi Yatirimcilardan Kripto Paralarini Bildirmesini Istiyor 1

Yeni Zelanda vergi dairesi, ülkedeki kripto para şirketlerinden müşterilerinin kişisel bilgilerini ve kripto para varlık değerlerini paylaşmalarını istedi.

İç Gelir Dairesi’nden (IRD) Radyo Yeni Zelanda’ya yapılan bir açıklamaya göre, daire vergi mükelleflerine en iyi nasıl yardım edebileceğini bilmesi gerektiğini öne sürerek; ülkedeki kripto para varlık ortamını daha iyi anlamak için bu bilgileri talep etti. Daireye göre bu durum gelir vergisi yükümlülüklerini karşılamak anlamına geliyordu.

Söz konusu hareket, dünyanın dört bir yanındaki vergi düzenleyicilerinin kripto para birimi piyasasındaki kontrollerini sıkılaştırdığı bir zamanda ortaya çıkınca soruları da beraberinde getirdi.

Kripto Para Yatırımcıları Artıyor, Vergi Almalıyız?

Yeni Zelanda merkezli Easy Crypto’nun CEO’su Janine Grainger, Radio New Zealand’a IRD’nin Yeni Zelanda’da kripto para varlıklarının yatırımcılarının artması nedeniyle, vergi tabanı ağını genişletmesi gerektiğini söyledi. Grainger, bu hareketi mahremiyet ve özerkliğin “yürek burkan” bir ihlali olarak nitelendirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala