bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,971.41 4.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,098.51 2.56%
bnb
BNB (BNB) $ 560.60 3.56%
solana
Solana (SOL) $ 143.74 7.91%
xrp
XRP (XRP) $ 0.499321 1.63%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.471967 5.65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152457 4.11%

Worldcoin, 115 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

blockchain sirketi flowcarbon platformu icin 70 milyon dolar topladi

Birçok şirket finansman turları ile önemli yatırımlar elde ediyor. San Francisco merkezli Tools for Humanity, Alex Blania, Max Novendstern ve ChatGPT geliştiricisi OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından ortaklaşa kurulan Worldcoin, Blockchain Capital liderliğindeki 115 milyon dolarlık bağış toplamanın tamamlandığını duyurdu.

Worldcoin, Blockchain Capital Liderliğinde 115 Milyon Dolarlık Yatırım Elde Etti

Worldcoin’in arkasındaki ekip olan Tools for Humanity, a16z, Bain Capital Crypto ve Distributed Global’in katılımıyla Blockchain Capital liderliğindeki bir C Serisi fonlama turunda 115 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirkete göre, proje şimdiden yaklaşık 2 milyon kişiyi işe aldı. Sermaye, Worldcoin projesi ve Worldcoin ekosistemi için ilk kripto cüzdanı olan World App üzerindeki araştırma, geliştirme ve büyüme çabalarını hızlandırmaya yardımcı olacak.

worldcoin 115 milyon dolarlik yatirim aldier

Tools for Humanity’nin CEO’su ve kurucu ortağı Alex Blania, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Yapay zeka çağına girerken, bireylerin insanlıklarını kanıtlarken kişisel mahremiyetlerini koruyabilmeleri zorunludur. Yapay zekanın sunmaya hazır olduğu finansal faydaları herkesin fark etmesini sağlamaya yardımcı olabiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala