Worldcoin, 115 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

blockchain sirketi flowcarbon platformu icin 70 milyon dolar topladi

Birçok şirket finansman turları ile önemli yatırımlar elde ediyor. San Francisco merkezli Tools for Humanity, Alex Blania, Max Novendstern ve ChatGPT geliştiricisi OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından ortaklaşa kurulan Worldcoin, Blockchain Capital liderliğindeki 115 milyon dolarlık bağış toplamanın tamamlandığını duyurdu.

Worldcoin, Blockchain Capital Liderliğinde 115 Milyon Dolarlık Yatırım Elde Etti

Worldcoin’in arkasındaki ekip olan Tools for Humanity, a16z, Bain Capital Crypto ve Distributed Global’in katılımıyla Blockchain Capital liderliğindeki bir C Serisi fonlama turunda 115 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirkete göre, proje şimdiden yaklaşık 2 milyon kişiyi işe aldı. Sermaye, Worldcoin projesi ve Worldcoin ekosistemi için ilk kripto cüzdanı olan World App üzerindeki araştırma, geliştirme ve büyüme çabalarını hızlandırmaya yardımcı olacak.

worldcoin 115 milyon dolarlik yatirim aldier

Tools for Humanity’nin CEO’su ve kurucu ortağı Alex Blania, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Yapay zeka çağına girerken, bireylerin insanlıklarını kanıtlarken kişisel mahremiyetlerini koruyabilmeleri zorunludur. Yapay zekanın sunmaya hazır olduğu finansal faydaları herkesin fark etmesini sağlamaya yardımcı olabiliriz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
523.450,72 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
35.751,88 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
19,89 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.066,55 TL 0,46%
usd-coinUSDC/TRY
19,89 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,96 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,12 TL 1,38%
staked-etherSTETH/TRY
35.706,97 TL 0,10%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 0,30%
matic-networkMATIC/TRY
17,62 TL 2,87%
Bağlantıyı kopyala