Walmart ve Litecoin Haberinden Sonra Neler Oldu?

walmart ve litecoin haberinden sonra neler oldu

Kripto para dünyasında, yeni haftaya damga vuran en önemli olay, Walmart ve Litecoin arasında bir ortaklık yapıldığına dair haberlerin yayılması oldu. 13 Eylül günü, öğlen saatlerinde, basın bültenleri yayınlayan GlobeNewswire, sözde ortaklığı duyuran bir basın açıklaması yayınladı.

Dünyanın en büyük perakende devlerinden birinin LTC ile ödeme alacak olması, fiyatlarda hızlı bir artışa neden oldu. Fakat, kısa süre içinde Walmart’tan bir sözcü, yayınlanan bültenin yalan olduğunu açıkladı.

Walmart ve Litecoin Ortaklık Yapmayacak

Walmart tarafından haberin yalanlanmasından sonra gözler GlobeNewswire tarafına çevrildi. Şirket, gelecekte benzer bir olayın yaşanmaması için gelişmiş kimlik doğrulama adımlarını uygulamaya başlayacaklarını söyledi. Web sitesi tarafından şu sözlerle duyuru yapıldı:

“Bu konuyla bağlantılı herhangi bir suç faaliyeti de dahil olmak üzere tam bir soruşturma talep etmek ve süreci kolaylaştırmak için yetkililerle birlikte çalışacağız.”

walmart ve litecoin haberinden sonra neler oldu 2

Bir diğer gelişme de tabii ki olayın kahramanlarından biri olan Litecoin Vakfı cephesinden geldi. Vakıf, Twitter gönderisinde paylaşılan basın bülteninin nereden geldiğine dair hiçbir bilgisi olmadığını söyledi. Litecoin’in arkasındaki isim Charlie Lee tarafından yürütülen vakıf, olayın araştırıldığına, ancak şimdilik çok az bir ilerlemeye kaydedildiğine dikkat çekti.

Açıklama yapan isimlerden biri de Lee oldu. Lee, sadece 5 Litecoin sahibi olduğunu söyledi. Yani, bu sahte duyuruyu kendisinin yapması için herhangi bir teşvikinin olmadığının altını çizdi.

Konuyla ilgili atılan tweet, Litecoin’in resmi Twitter hesabından retweet edilmişti. Bununla ilgili de konuşan Lee, “@litecoin kullanarak retweet yapmak bizim hatamızdı” dedi.

Lee sözlerine, “Bir daha böyle bir şeyin yaşanmaması için sosyal medya hesaplarımızda daha sıkı kontroller sağlayacağız” diyerek devam etti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 364.295,31 TL 3,03%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.011,74 TL 3,68%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 0,04%
cardano
Cardano (ADA) 17,72 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.107,64 TL 1,75%
xrp
XRP (XRP) 7,82 TL 1,24%
solana
Solana (SOL) 1.117,86 TL 3,95%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,67 TL 0,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 239,43 TL 1,60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,79 TL 0,09%
Copy link
Powered by Social Snap