Walmart, LTC ile Ödeme Alacağı Haberini Yalanladı

walmart ltc ile odeme alacagi haberini yalanladi

Walmart ve Litecoin arasında ortaklık kurulduğuna dair haberler, kripto para dünyasına bomba gibi düştü. Bu haberin çıktığı kaynağı retweet ederek doğrulayan resmi Litecoin hesabı, sonrasında tweeti kaldırdı. Haberin yalan olduğuna dair bilgiler yayılırken, bir Walmart sözcüsü CNBC’ye, haberin gerçek olmadığı bilgisini verdi.

Neler Olmuştu?

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük perakende zincirlerinden biri olan Walmart, Litecoin (LTC) ile ortaklık yaptığını duyurduğu iddia edildi. Söz konusu iddia kapsamında, Walmart müşterileri, kripto para birimi LTC ile ödeme yapabilecekti.

LTC ile Ödeme Yapabilecek İddiaları Yalanlandı

Walmart, tedarik zincirilerinde iyileştirmeler yapmak adına 2016 yılında dijital defter kullanmaya başlamıştı. Ayrıca, blok zinciri teknolojilerini erkenden benimseyen şirketlerden de biri olmuştu. Şimdi bu yeni ortaklıkla birlikte Walmart, alışveriş yapanlara kripto para biriminin özelliklerinden faydalanmaları adına Litecoin kullanmalarını teklif edeceği söylendi.

walmart ltc ile odeme alacagi haberini yalanladi 2

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ise bir Walmart sözcüsü tarafından açıklandı.

Yayınlanan basın bültenindeki kişilerden birinin e-postasında çalışmayan bir web sitesinin yer alması da şüpheleri artırmıştı.

Konuyla ilgili yazılan basın bülteni, Litecoin’in resmi Twitter hesabından da retweet edilmişti. Ancak, Litecoin kısa süre içinde bu tweeti kaldırdı.

walmart litecoin ltc ile odeme almaya baslayacak 2 1
Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 385.432,93 TL 1,42%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.963,43 TL 3,36%
cardano
Cardano (ADA) 20,25 TL 6,99%
tether
Tether (USDT) 8,88 TL 0,24%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.092,65 TL 1,10%
xrp
XRP (XRP) 8,40 TL 0,30%
solana
Solana (SOL) 1.211,81 TL 2,12%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,88 TL 0,10%
polkadot
Polkadot (DOT) 264,02 TL 2,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,84 TL 0,95%
Copy link
Powered by Social Snap