Vulcan Forged Hacklendi, 4.5 Milyon PYR Çalındı

vulcan forged hacklendi 4 5 milyon pyr calindi

Hem bir oyun hem de bir NFT platformu olan Vulcan Forged, bir güvenlik ihlali ile gündeme geldi. Vulcan Forged hacklendi. Yaşanan saldırı sonrasında bilgisayar korsanları 96 kullanıcının cüzdanını ele geçirdi. 4.5 milyondan fazla PYR çalındı.

Vulcan Forged Hacklendi

Bir NFT pazaryerine de sahip olan Vulcan Forged, aynı zamanda bir Blockchain platformu. 13 Aralık’ta yaşanan güvenlik ihlalinde, ilk aşamada PYR tutan toplam 148 cüzdan ele geçirildiği söylendi. 4.5 milyonun üzerinde PYR’nin çalındığı saldırı adına açıklama yapan şirket, şimdilerde yaşanan bu ihlal üzerinde çalıştığını, ilerleyen zamanda kullanıcıları bilgilendireceğini duyurdu.

Vulcan ekibi tüm sorumluluğu üslenecek.

Bu açıklamanın hemen ardından yeni bir tweet atıldı ve etkilenen cüzdan sayısının 96 değil 148 olduğu söylendi. Tüm cüzdanlara Metamask’ın nasıl kurulacağına dair bir e-posta attığını söyleyen Vulcan Forged, kişilerin sahip olduğu PYR karşılıklarının o cüzdanlara iletileceğini de sözlerine ekledi.

Ek olarak Vulcan, saldırıya dahil olan bazı cüzdan adreslerinin bazı borsalarda KYC’yi tamamlamış olabileceğini, ancak bununla ilgili daha fazla bir şey söylenmediğini kaydetti.

Raporlara göre, çalınan 4,5 milyon PYR, olay anında 100 milyon dolar değerindeydi. Ancak bu olayın hemen ardından CoinGecko’nun verilerine göre, PYR fiyatı 24 saatte yüzde 27 geriledi.

vulcan forged hacklendi 4 5 milyon pyr calindi 2

Daha önce BitMart ve AscendEX borsalarının benzer saldırılara uğradığını duyurmuştuk. Vulcan Forged, Aralık 2021’in üçüncü hack olayı oldu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala