Hacklenen BitMart, Kayıpları Kendi Cebinden Tazmin Edecek

hacklenen bitmart kayiplari kendi cebinden tazmin edecek 2

Kripto varlık borsası BitMart’ın hacklendiği haberini hafta sonu duyurmuştuk. Konuyla ilgili resmi duyuru BitMart CEO’su Sheldon Xia’dan gelmişti. Aradan geçen kısa sürenin ardından hacklenen BitMart’ın kayıpları nasıl tazmin edeceği belli oldu.

BitMart Kayıpları Kendi Tazmin Edecek

BitMart CEO’su Sheldon Xia, hackerların iki sıcak cüzdanı açan özel bir anahtarı çalarak, 196 milyon dolar değerindeki kripto varlığı kendi hesabına geçirdiğini duyurdu. Konuyla ilgili kripto güvenlik şirketi Peckshield, 5 Aralık’ta hackerların, Ethereum Blockchain’inden 100 milyon dolar, Binance Smart Chain’den ise 96 milyon dolarlık kripto para biriminin çalındığını açıkladı.

Son olarak Xia, BitMart’ın ilk güvenlik kontrolünü tamamladığını, etkilenen varlıkların belirlendiğini ve kullanıcıların kayıplarının şirket tarafından tazmin edilmesinin planlandığını söyledi.

Kademeli olarak para yatırma ve çekme işlemlerine devam edileceği takvim de açıklanacak.

hacklenen bitmart kayiplari kendi cebinden tazmin edecek

Peckshield, hackerın çalınan tokenları ether ile takas etmek için 1inch kullandığını ve kimliklerini gizlemek için de fonlarını Tornado Cash’e yatırdıklarını belirtti.

Geçen akim ayında BXH Exchange de 139 milyon dolarlık bir hack olayıyla sarsılmıştı. Burada da yönetici anahtarları ele geçirilmişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala