Visa, Kripto Para Ekibini Genişletiyor

visa

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield Twitter’da yaptığı açıklamada, şirket için kripto ekibine beş kişinin daha dahil edildiğini söyledi.

Firma bu ay iki yeni ekip üyesini, kripto para ekibine dahil etti. Bunlar arasında kripto sosyal etkisine ve topluluk ortaklıklarına odaklanacak olan Catherine Carle de yer alıyor. Carle, Sağlık hizmeti inovasyonu ve girişimcilik alanlarında çalıştığı Minnesota’daki St. Thomas Üniversitesi’nden ayrılarak firmaya katıldı.

Visa ayrıca New York merkezli teknoloji hızlandırıcı Startup52’nin kurucusu Chike Ukaegbu’yu da işe aldı. Ukaegbu, ekibin kripto stratejisi başkanı olacak.

Sheffield konuyla ilgili şunları söyledi:

“Böylesine harika bir ekiple çalıştığım için ve Bitcoin, stablecoin’ler, NFT’ler ve DeFi konusunda Visa’nın gücünden yararlanma fırsatına sahip olduğum için inanılmaz derecede mutluyum”

Visa ayrıca kripto ekibinde kilit roller üstlenmek üzere, şirketin geri kalanından da üç çalışanı ekibe dahil etti.

İlk olarak, ürün ticarileştirme ve pazara açılmaya (GTM) odaklanan eski kıdemli direktör Anuj Bathla, küresel kripto GTM lideri haline geldi. Bathla, AJ Shanley’in kripto borsaları ve şirketleri ile Visa kartları düzenlemelerine yardımcı olmak için bağlantı kuran küresel kripto iş geliştirme ekibi için çalışacak.

İkinci kişi de ürün müdürü Daniel Mottice oldu. Mottice, stablecoin’lerin sınır ötesi ödemeler için kullanılmasına öncülük edecek.

Üçüncü isim de Visa’ya dört yıl önce lisansüstü geliştirme programında ortak olarak katılan Alex Chiang olacak. Chiang, Sheffield’in açıklamasına göre e-ticarette NFT’lerin benimsenmesini artırmaya ve Visa müşterilerinin merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden yararlanmalarına yardımcı olmaya odaklanacak.

Visa, kripto ekibini daha da genişletmeyi planlıyor. Sheffield, şirketin ürün yönetimi, iş geliştirme ve mühendislik rolleri için iş fırsatları olduğunu da vurguladı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
358.991,11 TL 0,69%
ethereumETH/TRY
24.560,22 TL 0,62%
tetherUSDT/TRY
18,52 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,52 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.258,60 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
8,82 TL 0,69%
binance-usdBUSD/TRY
18,49 TL 0,31%
cardanoADA/TRY
8,04 TL 0,92%
solanaSOL/TRY
609,84 TL 2,95%
dogecoinDOGE/TRY
1,16 TL 3,78%
Bağlantıyı kopyala