Uzun Vadeli Bitcoin Sahiplerinin Tuttuğu BTC Arzı Yeni Bir Zirveye Ulaştı

uzun vadeli bitcoin sahiplerinin tuttugu btc arzi yeni bir zirveye ulasti

Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin tuttuğu BTC arzı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Önde gelen veri analiz platformu Glassnode’a göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri şimdi 12.711.385 BTC’yi kontrol ediyor. Ayrıca bu miktar, son 30 gün içinde 460.078 BTC artış gösterdi. 

uzun vadeli bitcoin sahiplerinin tuttugu btc arzi yeni bir zirveye ulasti 1
uzun vadeli bitcoin sahiplerinin tuttugu btc arzi yeni bir zirveye ulasti 2

Bundan bir önceki zirve 19 Ekim 2020’de 12.656.092 BTC ile kaydedilmişti. Daha sonra bu miktar kademeli olarak düşüş gösterdi. 

Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin tuttuğu BTC arzı 17 Mart 2021’de 10.903.459 BTC ile dibi gördü. Daha sonra Mayıs ortasında Bitcoin’in %50’nin üzerinde düşmesiyle, piyasa katılımcıları yeniden oyuna girmeye ve hızla Bitcoin biriktirmeye başladı. 

uzun vadeli bitcoin sahiplerinin tuttugu btc arzi yeni bir zirveye ulasti 4

Bitcoin yayın saati itibariyle %3.9 düşüşle 47.785 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 428.150,01 TL 0,50%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.442,72 TL 4,50%
cardano
Cardano (ADA) 21,97 TL 8,75%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.996,28 TL 4,44%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,04%
xrp
XRP (XRP) 10,99 TL 0,17%
solana
Solana (SOL) 1.505,01 TL 24,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,41 TL 6,92%
polkadot
Polkadot (DOT) 279,40 TL 2,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,32 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap