Twitter Bitcoin Bahşiş Hizmetini Android Cihazlarda Testte Yakalandı

twitterin bitcoin bahsis hizmetini android cihazlarda test ettigi iddiasi 2

Popüler uygulamalarda, test aşamasında olan yenilikleri keşfetmesiyle ünlü teknoloji araştırmacısı Jane Manchun Wong’a göre, Twitter Android cihazlarda Bitcoin bahşiş hizmetini test ediyor.

Jane Manchun Wong söz konusu özelliğin beta sürümünü gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı.

Twitter, Mayıs ayında bahşiş hizmetini duyurduktan sonra, kullanıcıların içerik oluşturuculara bahşiş vermesine izin vermeye başladı. İlk olarak sadece Venmo, PayPal ve Square’s Cash App gibi merkezi ödeme sağlayıcılarının yardımıyla para gönderimi yapılabiliyodu.

Daha sonra Lightning Network destekli Bitcoin ödemeleri ek hizmeti Twitter beta sürümüne eklendi. Ayrıca Twitter’ın 23 Eylül’de, iOS işletim sistemine sahip cihaz kullanan tüm Twitter kullanıcıları için bu özelliği aktif hâle getirdiğini hatırlatalım.

Twitter’ın Bitcoin Bahşiş Hizmeti Yakında Android Cihazlara Gelecek

Şirket, Bitcoin bahşiş hizmet özelliğinin kesin bir zaman belirtmeksizin Android cihazlara yakında geleceğini söyledi.

twitterin bitcoin bahsis hizmetini android cihazlarda test ettigi iddiasi

Bu yeni hizmetin arkasındaki teknoloji, kripto ödeme işlemcisi olan Strike tarafından sağlanıyor. Ayrıca Android işletim sistemini çalıştıran akıllı telefonların yüzde 72’lik bir pazar payına sahip olduğu göz önüne alındığında, bu özelliğin eklenmesinin kripto para biriminin daha geniş çapta benimsenmesini artırması muhtemel.

Buna ek olarak, Eylül ayı sonlarında yayınlanan duyuruya göre Twitter, NFT kimlik doğrulaması için çalışıyor. Bu özellik, kullanıcıların NFT’lerini sosyal medya platformunda göstermelerini mümkün kılacak.

Wong tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, Twitter’ın koleksiyonlar için özel bir sekme denediğini gösteriyor;

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.454,23 TL 4,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.746,67 TL 6,26%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.027,73 TL 7,14%
tether
Tether (USDT) 13,68 TL 0,75%
solana
Solana (SOL) 2.744,10 TL 7,21%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 8,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,68 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 11,38 TL 6,18%
polkadot
Polkadot (DOT) 391,35 TL 7,04%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,72 TL 7,86%
Bağlantıyı kopyala