Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 31 Aralık – 6 Ocak

turkiyede ve dunyada haftanin trend coinleri 31 aralik 6 ocakas

Kripto para sektörü oldukça kritik bir dönemden geçtiğini söyleyebiliriz. Özellikle FTX krizinin etkileri yavaş yavaş azalırken piyasalar ilk yeşil sinyallerini göstermeye başladı. Şimdi haftanın trend coin’leri listesinde birçok fan token da yer alıyor. Gelin haftanın trend olan coin’lerine CoinGecko‘nun listesi ile göz atalım. 

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 31 Aralık – 6 Ocak

Listeye baktığımız zaman Pi Network, Türkiye’de bu haftanın en trendleri listesinde ilk sıraya yerleşmeyi başardı. Listenin 2. sırasında ise BONK Coin bu haftanın belki de en çok kripto para birimi oldu diyebiliriz. İlk kez 25 Aralık’ta piyasaya çıkan BONK Coin piyasaya girmesinden kısa bir süre sonra ise ani bir ilgiyle karşı karşıya kaldı. Bunun sebebi ise Solana topluluğunun yeni bir FOMO yaratma ihtiyacı oldu.

Listenin 3. sırasında yer alan Star Atlas oldu. Listenin devamında ise sırasıyla Napoli Fan Token, Bone ShibaSwap, Solana, Terra Luna Classic, Hiveterminal, Shiba Inu, Terra Luna.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 31 Aralık – 6 Ocak

Dünyada haftanın trend coinleri listesine baktığımızda ise ilk sırada Bonk’un yer aldığını görüyoruz. Beraberinde Solana listenin 2. sırasında yerini almış durumda. Listede 3. sırayı XEN Crypto takip ediyor. Listenin devamında yer alan Aptos dikkat çeken isimler arasında yer alırken, sırasıyla Apollo ve GMX listenin üst sıralarında yer alıyorlar.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.071,92 TL 3,33%
ethereumETH/TRY
29.604,07 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
18,89 TL 0,32%
usd-coinUSDC/TRY
18,87 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
5.855,99 TL 1,06%
xrpXRP/TRY
7,43 TL 4,35%
binance-usdBUSD/TRY
18,89 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
7,00 TL 4,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,77 TL 5,90%
matic-networkMATIC/TRY
20,49 TL 5,68%
Bağlantıyı kopyala