bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,072.17 4.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,074.07 4.25%
bnb
BNB (BNB) $ 551.84 4.56%
solana
Solana (SOL) $ 138.23 0.68%
xrp
XRP (XRP) $ 0.488254 5.77%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.452733 4.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152048 4.70%

Trump’ın Seçim Kampanyasına Siber Saldırı

Trumpin Secim Kampanyasina Siber Saldiri 1

ABD Başkanı Donald Trump’ın kampanya web sitesi Salı günü saldırıya uğradı. Siber saldırganlar 2020 seçimlerinden önceki son günlerde kampanya destekçilerinden para istedi.

The New York Times tarafından bildirildiği üzere, siber saldırganlar izlemeyi zorlaştıran gizlilik artırıcı özellikler nedeniyle Monero kripto para biriminde bağış istediler.

Siber suçlular, başkanın ve yakın çevresinin “en gizli konuşmalarına” erişim sağlayan “birden fazla cihazı” ele geçirdiklerini söylediler. İzleyicilere seçenek sunuldu: “verileri paylaşmalarını” isteyen bir cüzdana Monero bağışlayabilir veya onlardan verileri gizli tutmalarını isteyen başka bir cüzdan yapabilirlerdi. Trump yönetimi, COVID-19’un yayılması ve “2020 seçimlerini manipüle eden yabancı aktörlerle” işbirliği yapmakla suçlandı.

New York Times ayrıca, web sitesinin devralındığını ve ardından kripto para bağışlarının talep edilmesinin, ortak kripto “hediye” dolandırıcılığının bir varyasyonu olduğunu bildirdi. Bu tür dolandırıcılıklar insanlardan, sahte bir kurbanın parasını ikiye katlama veya iade etme vaadiyle belirli bir adrese para göndermelerini ister.

Benzer saldırılar, Temmuz ayında Joe Biden’ınki de dahil olmak üzere Twitter’daki büyük hesapları vurdu. Saldırının kaynağı belirsiz, ancak şu anda ABD kolluk kuvvetleri tarafından bir soruşturma yürütülüyor.

Olay, görevdeki Donald Trump ile eski Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki ABD başkanlık seçim kampanyasının son haftasına girmesiyle ortaya çıktı. Başka bir NYT makalesine göre Biden, bağış konusunda Trump’ın çok ilerisinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala