Trump’ın Seçim Kampanyasına Siber Saldırı

Abone Ol:google-news
0
28/10/2020

ABD Başkanı Donald Trump’ın kampanya web sitesi Salı günü saldırıya uğradı. Siber saldırganlar 2020 seçimlerinden önceki son günlerde kampanya destekçilerinden para istedi.

The New York Times tarafından bildirildiği üzere, siber saldırganlar izlemeyi zorlaştıran gizlilik artırıcı özellikler nedeniyle Monero kripto para biriminde bağış istediler.

Siber suçlular, başkanın ve yakın çevresinin “en gizli konuşmalarına” erişim sağlayan “birden fazla cihazı” ele geçirdiklerini söylediler. İzleyicilere seçenek sunuldu: “verileri paylaşmalarını” isteyen bir cüzdana Monero bağışlayabilir veya onlardan verileri gizli tutmalarını isteyen başka bir cüzdan yapabilirlerdi. Trump yönetimi, COVID-19’un yayılması ve “2020 seçimlerini manipüle eden yabancı aktörlerle” işbirliği yapmakla suçlandı.

New York Times ayrıca, web sitesinin devralındığını ve ardından kripto para bağışlarının talep edilmesinin, ortak kripto “hediye” dolandırıcılığının bir varyasyonu olduğunu bildirdi. Bu tür dolandırıcılıklar insanlardan, sahte bir kurbanın parasını ikiye katlama veya iade etme vaadiyle belirli bir adrese para göndermelerini ister.

Benzer saldırılar, Temmuz ayında Joe Biden’ınki de dahil olmak üzere Twitter’daki büyük hesapları vurdu. Saldırının kaynağı belirsiz, ancak şu anda ABD kolluk kuvvetleri tarafından bir soruşturma yürütülüyor.

Olay, görevdeki Donald Trump ile eski Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki ABD başkanlık seçim kampanyasının son haftasına girmesiyle ortaya çıktı. Başka bir NYT makalesine göre Biden, bağış konusunda Trump’ın çok ilerisinde.

Kaynak: Coindesk

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 302.319,61 TL 3,15%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.407,71 TL 0,45%
tether
Tether (USDT) 8,43 TL 0,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.922,39 TL 2,95%
cardano
Cardano (ADA) 12,39 TL 0,56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,66 TL 0,33%
xrp
XRP (XRP) 7,08 TL 1,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,43 TL 0,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 176,82 TL 2,52%
uniswap
Uniswap (UNI) 183,23 TL 2,54%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap