Tayland’ın SEC’i Huobi Borsası için Harekete Geçti

taylandin seci huobi borsasini radarina aldi

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para borsalarından biri olan Huobi’ye verilen lisansı iptal etmek için adım atmaya hazırlanıyor. Tayland SEC, Huobi’nin sistemindeki bazı kusurları düzeltmeme iddiaları üzerine ülkenin Maliye Bakanlığı’na tavsiyede bulundu.

Huobi, şu sıralar Tayland’da kusurulu bir yönetim yapısı ve platformuyla kuralları ihlal etmekle suçlanıyor.

Tayland SEC Huobi Borsasını Radarına Aldı

Tayland SEC, öncelikle Huobi borsasının hizmetlerini askıya almak istiyor. Önümüzdeki 90 gün içinde de müşterilerin fonlarını iade etmeye zorlayacak gibi duruyor.

Mart ayında borsa şirketi üzerinde bir inceleme yaptıklarında Huobi yapılarında ve platformlarında bazı kusurlar keşfettiler. Bunun devamında borsanın lisansını iptal etmeden önce SEC, Huobi’deki temsilcilerle, borsadaki kusurlar için masaya oturdu. Yerel düzenlemeleri ihlal eden kusura için Huobi’ye yeterli zaman tanınsa da Huobi, verilen sürenin uzatılmasını talep etti. Lisans iptaline giden süreç de tam olarak böyle başladı. SEC, ilk uyarıdan beş ay sonra, kritik kusurların giderilmemesi üzerine hareket geçti.

taylandin seci huobi borsasini radarina aldi 2

Huobi’nin başı yalnızca Tayland‘da dertte değil. İspanya’daki düzenleyicilerden de kötü haberler geldi.

Avrupa ülkesinin bir numaralı düzenleyicisi Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu, Huobi de dahil olmak üzere ülkede yasadışı faaliyet gösteren 12 kripto firmasına karşı bir uyarı yayınladı.

Düzenleyicilere göre, kripto firmaları gerekli yerel düzenleyicilere kayıt olmadan, hizmetlerini İspanya’daki yerel halka sunmaya başladı. Komisyon ayrıca yerel halkı da kripto şirketlerine karşı onları ülkedeki durumlarını mümkün olan en kısa sürede meşrulaştırmaya teşvik etmeleri için uyardı.

Kısa süre önce de ABD SEC, Uniswap için soruşturma başlatmıştı. Konuyla ilgili habere buradan göz atabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 428.150,01 TL 0,50%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.442,72 TL 4,50%
cardano
Cardano (ADA) 21,97 TL 8,75%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.996,28 TL 4,44%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,04%
xrp
XRP (XRP) 10,99 TL 0,17%
solana
Solana (SOL) 1.505,01 TL 24,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,41 TL 6,92%
polkadot
Polkadot (DOT) 279,40 TL 2,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,32 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap