TaxCryp’den Hindistan’ın Kripto Vergileri İçin Yeni Uygulama

taxcrypden hindistanin kripto vergileri icin yeni uygulama

Hindistan, kripto para ekosistemine yönelik attığı sert adımlarla biliniyor. Kripto paraları yasaklamak istediğini açıklayan ülke, işlem başına yüzde 1 vergi uygulamasını yürürlüğe sokmuştu. Kripto para konusunda gündem olan Hindistan’dan kripto vergileriyle ilgili yeni bir haber geldi. Hint şirket TaxCryp Technologies, kripto vergi sorunu için yeni bir çözüm sunuyor.

TaxCryp Technologies, Hindistan’ın Kripto Vergi Sorununu Çözmeye Çalışıyor

Hindistan merkezli kripto vergi hesaplama şirketi TaxCryp Technologies, Hindistan’ın kripto vergilendirme rejimiyle mücadele etmek için yeni bir yazılım hizmeti sunacak. Şirket, söz konusu vergiler için SAAS tabanlı bir çözüm için çalışıyor.

taxcrypden hindistanin kripto vergileri icin yeni uygulama

TaxCryp Technologies, resmi Twitter hesabında, SAAS tabanlı TaxCryp yazılımının vergi hesaplama, uyumluluk ve raporlama gerekliliklerini basitleştirmeyi hedeflediğini söyledi.

Hindistan gibi ülkelerden kripto paralar konusunda yasakçı politikalar gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda kripto işlemlerine vergi getiren Hindistan Hükümeti, kriptoları yasaklamak istediğini belirtmişti.

Hindistan’da kripto ekosisteminin çıkarlarını temsil eden politika organı Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi kapatmıştı.

Hindistan’da kripto alanında yapılan olumsuz uygulamalara rağmen geçtiğimiz günlerde KuCoin CEO’su Johnny Lyu, ülkenin şirket için önemli bir pazar olduğunu savunmuştu. Hindistan pazarında gelecekte yatırım yapacağını söylemişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.962,62 TL 8,28%
ethereumETH/TRY
30.944,98 TL 7,02%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.065,21 TL 8,47%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 10,11%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 13,82%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,14%
Bağlantıyı kopyala