bitcoinBTC/TRY
1.271.628,08 TL 2,14%
ethereumETH/TRY
65.920,72 TL 1,31%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.678,43 TL 0,68%
xrpXRP/TRY
18,14 TL 1,47%
solanaSOL/TRY
1.832,06 TL 3,98%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
65.792,03 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
12,86 TL 8,55%
dogecoinDOGE/TRY
2,89 TL 9,30%

Paylaş

SEC’in Bitwise suçlaması kafaları karıştırdı

SEC

ABD’nin piyasa düzenleyicisi SEC‘in Bitwise isimli bir şirkete yönelik suçlamaları kafaları karıştırdı. Suçlamaların varlık yönetim devi Bitwise Asset Management ile ilişkili olabileceği iddiaları sosyal medyada gündeme geldi. Varlık yönetim şirketi ise söz konusu suçlamaların isim benzerliğinden kaynaklandığını duyurdu.

SECten halka arz savunmasi Coinbasee guvence verilmedi

Bitwise’dan dava açıklaması

Bitwise Asset Management, dolandırıcılık ile suçlanan Bitwise Industries ile hiçbir ilişkisi olmadığını vurguladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise Industries’in kurucuları Irma Olguin, Jr. ve Jake Soberal’ı 100 milyon dolarlık dolandırıcılık ile suçladı. SEC, başarısız teknoloji girişiminin yatırımcıları kandırdığını ve fon toplamak için belgelerde tahrifat yaptığını iddia etti.

Şirketin adının kripto fon yöneticisiyle aynı olması ise sorun yarattı. Sosyal medyada Bitwise Industries hakkında konuşurken Bitwise Asset Management’ın logosunu kullanan bazı paylaşımlar karışıklığa neden oldu. Kripto endeks fonu yöneticisi, söz konusu olayla ilgilerinin olmadığını açıkladı. Bitwise Asset’ten yapılan açıklamada, Bitwise Industries ile hiçbir ilişkileri olmadığı ve hiçbir zaman da olmayacağı belirtildi.

Açıklamada, Bitwise Asset Management’in ABD’nin en büyük kripto endeks fonu yöneticileri arasında yer aldığı ifade edildi. Bitwise Asset Management, Ethereum vadeli işlem ETF’leri de dahil olmak üzere yatırım için kripto ile ilgili çeşitli ürünler sunuyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala