SEC, Ripple’ın Sorgulamalarına Yanıt Vermeyi Reddediyor

sec ripplein sorgulamalarina yanit vermeyi reddediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ve Ethereum‘un yasal durumunun Ripple davasıyla ilgili olmadığını düşünüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kıdemli duruşma danışmanı Mark Sylvester, Sulh Hakimi Sarah Netburn’e gönderdiği bir mektupta, mahkemeden, Ripple’ın çekişme sorgularına ek cevaplar vermeye zorlamamasını istedi.

Ajans, sanıkları Bitcoin ve Ethereum’un yasal durumuyla ilgili sorular, “tuzağa düşürmeye” çalışmakla olarak değerlendiriyor ve iki kripto para biriminden herhangi birine karşı hiçbir yaptırım uygulamadığına işaret ediyor:

SEC’in, bu işlemler esnasında menkul kıymet işlemleri yaptıklarını iddia eden bir yaptırım işleminin uygulamadığı konusunda Bitcoin veya Ethereum’ın ihraççılarına karşı hiçbir anlaşmazlık yoktur.

SEC, belirli finansal araçların menkul kıymet olup olmadığı konusunda genellikle bağımsız kararlar almadığını söylüyor.

SEC vs Ripple: Eksik Cevaplar

Davacılar genellikle rakiplerin çekişmelerinin gerçekler tarafından desteklenip desteklenmediğini belirlemek için çekişme sorgularına güvenirler.

31 Ağustos’ta Ripple‘ın avukatları, davacıyı, Howey Testi’nin sekiz yıl boyunca yöneticiler tarafından yapılan tüm işlemlere nasıl uygulanabileceğine dair düzenleyicinin teorisini tanımlayan sorguları yanıtlamaya zorlamak için bir önerge sundu.

Söz konusu önergede sanıklar, dairenin çeşitli sorgular tarafından aranan bilgileri vermeyi reddettiğini savundu.
Özellikle, iddialara göre, kâr beklentisine yol açan sözleşmenin tüm koşulları belirlenemedi:

SEC’in bu konuda, kedi ile fare oyununu oynamasına izin verilmemelidir.

Ajans ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’un 1993 Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın 2. bölümü anlamında menkul kıymet olup olmadığını iddia edip etmediğine de cevap vermedi. Çünkü konuyla ile ilgili yukarıda belirtilen kripto varlıkların yasal statüsünün davayla ilgisiz olduğuna inanıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 373.908,88 TL 3,46%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.796,40 TL 5,51%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 2,62%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 0,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.112,66 TL 6,14%
xrp
XRP (XRP) 8,28 TL 3,69%
solana
Solana (SOL) 1.234,67 TL 4,72%
polkadot
Polkadot (DOT) 271,72 TL 3,98%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,85 TL 4,71%
Copy link
Powered by Social Snap