Rus Hükümeti, Kripto Para Haber Sitesini Engelledi

rus hukumeti kripto para haber sitesini engelledid

Rusya bilindiği üzere kripto para birimleri ile ilgili olarak yeni gelişmeler ile gündeme geliyor. Bununla beraber kripto para sektörünün hızla genişlemesine rağmen, Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıklar ve bunların tanıtımı her yerde olumlu karşılanmazken, Rus hükümeti kara para aklamayı teşvik ettiği iddia edilen bazı medya sitelerini bile engelliyor.

Rus Hükümetinden Kripto Para Haber Sitesine Engel

Rusya Federal İletişim, Bilgi Teknolojisi ve Kitle İletişim Denetleme Servisi, Rus kripto haber sitesi Bits.media’nın web sitesini çoğu büyük Rus sağlayıcısının kullanıcıları için engelledi.

rus hukumeti kripto para haber sitesini engelledidf

Portalın editörleri engellemenin nedeninin Saratov şehrinin Volzhsky Bölge Mahkemesinin beş internet adresinin “kara para aklamayı teşvik eden bilgiler” içerdiği yönündeki kararı olduğunu keşfetti. Bits.media, geçmişte benzer bir davayı kazandığı için mahkemenin kararına itiraz etmeyi planlıyor. 

Bits.media kurucusu Ivan Tikhonov, belirtilen karara itiraz etmeyi planladığını şu cümlelerle açıkladı:

Davayla ilgilenen taraf biziz, ancak kimse bizi davadan haberdar etmedi. Saratov savcılığının sorguladığı materyalleri kaldırmamız için bize herhangi bir fırsat verilmedi. Karara kesinlikle katılmıyoruz.

Bununla beraber açıklamaya göre, hükümetin Bits.media’yı engellemeye çalıştığı ilk sefer değil, aynı durum 2015 yılında düzenleyicinin Nevyansk şehrinin kararına atıfta bulunduğunda gerçekleşti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala