Ripple’a Göre SEC Yasayı Yeniden Yapmak İstiyor

ripplea gore sec yasayi yeniden yapmak istiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Blockchain şirketi Ripple Labs arasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, iki yıldır devam eden davada SEC’in yetersiz kaldığı için “sonun başlangıcı” olabileceğini söyledi.

SEC Yasaları Uygulamak Yerine Yasaları Yeniden Tasarlama Derdinde

Kısa bir süre önce SEC ve Ripple, iki yıldan uzun bir süredir devam eden Ripple (XRP) davasının bir an önce sonuçlandırılması için talepte bulunmuştu. Bu taleple birlikte SEC ve Ripple Labs arasındaki dava, federal yargıcın kripto şirketinin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğine karar vermesi durumunda, kısa süre içerisinde sona erecek gibi görünüyor.

ripplea gore sec yasayi yeniden yapmak istiyor 2

Ripple Labs genel danışmanı Stuart Alderoty, yaptığı açıklamada Ripple’ın kendinden emin hissettiğini ve bunun 2020 yılında başlayan davanın “sonun başlangıcı” olabileceğini düşündüğünü belirtti. Alderoty açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bu davada herhangi bir dolandırıcılık iddiası ve yanlış beyan iddiası yoktur. Ripple’ın bu hareketi, piyasa manipülasyonuna da neden olmuyor. Bu gerçekten teknik bir mesele ve bunun bir hukuk meselesi olarak yargıç tarafından çözülebilecek bir mesele olduğuna inanıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde hem SEC hem de Ripple, tam bir duruşmaya gitmemek için ABD New York Güney Bölge Mahkemesine özet karar önergeleri sundu. Yaklaşık olarak dört yıldır Ripple’da çalışan Alderoty, Ripple’ın bir ABD Yüksek Mahkemesi davasında Howey Testi tarafından belirlenen gereksinimleri karşılamadığı konusundaki tutumu yineledi. Alderoty açıklamasında, “Bir yatırım için bir sözleşme olmadıkça, hiçbir durum olmadığına ve aslında SEC’in ağırlığını bile koyma yetkisinin olmadığına inanıyoruz. Bu bağlamda Howey Testi’nin her bir ucunda başarısız olduklarını düşünüyoruz.” dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.965,79 TL 1,91%
ethereumETH/TRY
25.126,40 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,27%
bnbBNB/TRY
5.470,78 TL 1,75%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
8,97 TL 4,74%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
8,03 TL 0,08%
solanaSOL/TRY
634,05 TL 1,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala