SEC ve Ripple’dan Davanın Sonuçlanması Çağrısı

sec ve rippledan davanin sonuclanmasi cagrisi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Blockchain şirketi Ripple Labs arasındaki dava uzun bir süredir devam ediyor. SEC ve Ripple söz konusu bu davanın kısa süre içerisinde tamamlanması adına bir çağrıda bulundu.

SEC ve Ripple XRP Satışı Davasının Hemen Sonuçlanmasını İstiyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple Labs, davayı denetleyen bir yargıcın davayı bir duruşmaya taşımadan karar vermek için yeterli bilgiye sahip olduğunu savunarak özet karar için başvuruda bulundu. SEC ve Ripple Labs’ın bu başvurusunun uygulanması durumunda uzun süredir devam eden SEC ve Ripple arasındaki davanın sonuçlanması beklenenden daha kısa bir sürede gerçekleşebilir.

Blockchain şirketi Ripple Labs ve SEC, federal bir yargıcın ya Ripple (XRP) kripto para birimine bağlı kripto şirketin federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğine karar vermesini ya da uzun bir yargılama gerektirmeden davayı reddetmesini istedi. SEC ve Ripple, New York’un Güney Bölgesi’nde, Bölge Yargıcı Analisa Torres’ten ekli belgelerde sunulan argümanlara dayanarak bir karar vermesi talebinde bulundu. Söz konusu belgeler kısa bir süre önce federal mahkemenin veritabanına gönderildi.

sec ve rippledan davanin sonuclanmasi cagrisi 2

SEC, Aralık 2020’de (eski SEC Başkanı Jay Clayton’ın görevden ayrılmasından bir gün önce) Ripple Labs, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’e kayıt dışı menkul işlemlerinde Ripple (XRP) satışı yaparak 1.3 milyar doların üzerinde gelir elde ettiği iddiasıyla dava açtı. Ripple, XRP satışlarının ve ticaretinin, on yıldan uzun bir süredir menkul kıymet olup olmadığını belirlemenin bir yolu olarak hareket eden bir Yüksek Mahkeme davası olan Howey Testi’nin ilkelerini karşılamadığını ileri sürdü.

Taraflar, Ripple’ın XRP satışı yaparak menkul kıymetler yasasını ihlal edip etmediğine dair asıl meseleyi gerçekten dava etmeden, son iki yılda çeşitli keşif hareketleri sundu. Özel yargılama hareketi, tarafların mahkemeden SEC ya da Ripple’ın bir ihlal olup olmadığını bir şekilde kanıtlamak için yeterli olup olmadığına karar vermesini istedikleri anlamına geliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
365.548,21 TL 0,81%
ethereumETH/TRY
26.263,65 TL 0,90%
tetherUSDT/TRY
18,27 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,29 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.063,89 TL 0,41%
binance-usdBUSD/TRY
18,27 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
6,96 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,77 TL 0,58%
solanaSOL/TRY
610,28 TL 2,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,23%
Bağlantıyı kopyala