Polkadot Cephesinden Anlık Mesajlaşma Uygulaması Hamlesi

polkadot cephesinden anlik mesajlasma uygulamasi hamlesi

Blockchain şirketi Polkadot, yeni gelişmelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Polkadot, kısa bir süre önce yapılan bir dosyalamaya göre, Blockchain tabanlı yeni bir anlık mesajlaşma uygulaması için ticari marka başvurusunda bulundu.

Polkadot, Blockchain Tabanlı Mesajlaşma Uygulaması Geliştiriyor

Kripto şirketleri son dönemde Blockchain tabanlı başka projelere de yöneliyor. Bu şirketlerden birisi olan Polkadot, kısa bir süre önce yapmış olduğu dosyalamaya göre şirket, Blockchain tabanlı anlık mesajlaşma uygulaması üzerinde çalışıyor olabilir. Polkadot’un Blockchain tabanlı anlık mesajlaşma uygulaması henüz duyurulmamış olsa da şirketin yapmış olduğu ticari marka tescili başvurusu bunun bir göstergesi.

polkadot cephesinden anlik mesajlasma uygulamasi hamlesi 2

Dosyaya göre Polkadot, “Polkadot Converse” ismini ticari marka olarak tescilledi ve uygulamaya ilişkin ek bilgileri dosyalamanın “ürünler ve hizmetler” bölümüne dahil etti. Şirketlerin yapmış olduğu ticari marka başvuruları, Sosyal ağ için yazılım; çevrimiçi bir topluluk oluşturmak, yönetmek ve onunla etkileşim kurmak için yazılım; oluşturmak için yazılım, elektronik mesajlar, grafikler, resimler, ses içeriği göndermek ve almak için yazılımı içeriyor.

Son olarak Polkadot’un yerel kripto para birimi olan Polkadot (DOT) yaklaşık olarak 7.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 11. kripto para birimi olarak yer alıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
542.244,37 TL 1,57%
ethereumETH/TRY
36.785,50 TL 0,64%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.141,27 TL 0,71%
usd-coinUSDC/TRY
19,97 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
9,44 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 3,62%
staked-etherSTETH/TRY
36.760,73 TL 0,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,19%
matic-networkMATIC/TRY
18,41 TL 0,04%
Bağlantıyı kopyala