Platypus, 2.4 Milyon Dolarını Geri Aldı

platypus 2 4 milyon dolarini geri aldi 2

Blockchain projelerine yönelik hack saldırıları artmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce hacklenen ve önemli bir miktarda kayıp yaşayan Platypus protokolü, hacklenen fonlarını geri almaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, çalınan varlıkların bir kısmının geri alındığı belirtildi.

Platypus, Çalınan Fonlardan 2.4 Milyon Doları Geri Aldı

Dün hacklendiğini açıklayan Platypus protokolü, hacklendikten sonra, Blockchain güvenlik firmaları ile ele geçirilen fonları geri alma süreci başlattı. Şirket tarafından yapılan açıklamada çalınan fonların geri alınması için BlockSec ile iş birliğine gidildiği belirtildi.

platypus 2 4 milyon dolarini geri aldi

Blockchain güvenlik firması Blocksec ile birlikte çalışan Platypus, çalınan fonlarından en az 2.4 milyon USDC’yi geri almayı başardığını açıkladı. Blocksec’in görselleştirme aracı olan MetalSleuth’a göre Platypus’tan çalınan yaklaşık 9,1 milyon dolarlık fonun saldırganın yalnızca 270.000 dolarını nakde çevirebildiği ortaya çıktı.

Yaklaşık 8.5 milyon dolarlık çalıntı fon, aktarıldıkları sözleşmede donduruldu ve ikincil bir istismar girişiminden elde edilen 380.000 dolar daha yanlışlıkla zincir üstü veri gösterisi olan Aave’ye geri gönderildiği açıklandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.916,42 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
33.706,05 TL 0,42%
tetherUSDT/TRY
19,03 TL 0,78%
bnbBNB/TRY
6.241,45 TL 0,64%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,64%
xrpXRP/TRY
8,52 TL 1,31%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,58%
staked-etherSTETH/TRY
33.659,41 TL 0,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,70%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 0,51%
Bağlantıyı kopyala