bitcoinBTC/TRY
1.091.894,82 TL 0,52%
ethereumETH/TRY
58.585,62 TL 1,70%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.559,00 TL 1,81%
xrpXRP/TRY
17,51 TL 0,96%
solanaSOL/TRY
1.716,33 TL 3,79%
usd-coinUSDC/TRY
28,89 TL 0,16%
staked-etherSTETH/TRY
58.600,08 TL 1,65%
cardanoADA/TRY
11,09 TL 0,29%
dogecoinDOGE/TRY
2,32 TL 0,48%

Paylaş

Piyasalarda Fed’in yankıları devam ediyor

Piyasalar için kritik hafta Gözler iki zirveye çevrildi

Piyasalarda geçtiğimiz çarşamba günü açıklanan Fed faiz kararının etkileri sürüyor diyebiliriz. Fed beklentilere paralel şekilde faizleri sabit tuttu. FOMC toplantısının ardından çıkan sonuca göre, politika faizi sabit tutuldu. Ancak bu yıl bir faiz artışı daha yapacağının ve faizleri daha uzun süre yüksek seviyelerde tutacağının sinyalini verdi. Fed toplantısından çıkan mesajlar küresel piyasalarda riskli varlıkların gerilemesine neden oldu. Küresel piyasalarda Fed’in şahin bir şekilde pas geçtiği toplantısının etkileri hissedilmeye devam ediyor. Wall Street endeksleri günü kayıplarla tamamladı.

Piyasalarda Fed yankısı

Fed toplantısının ardından para politikasına ilişkin beklentiler ve yumuşak iniş sayesinde çok hızlı bir gevşeme beklenmemesi, ABD bütçe açığı ve enflasyon endişeleri ABD tahvil getirilerini 10 yıldan uzun bir sürenin zirvesine taşıdı.

finans piyasa aO9g cover 1

Bununla beraber S&P 500 yüzde 1,64, Nasdaq 100 endeksi yüzde 1,84 düştü. ABD vadeli endeksleri artıda. Asya Borsaları karışık durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto sektöründeki hareketliliğe göz atalım. Son 24 saatte yüzde 1.4’lük düşüş gösteren piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, bu haberin yazımı itibarıyla 26 bin 663 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’i hemen ardından Ethereum takip ediyor. Ethereum da son 24 saat içerisinde 1.6‘lık bir düşüş kaydetti. Haberin yazımında ise 1.594 dolardan el değiştiriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala