Pixlr, NFT Merkezli Ekosistemi Pixlr Genesis’i Duyurdu

pixlr nft merkezli ekosistemi pixlr genesisi duyurdu

Bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Pixlr, kullanıcıların fotoğraflarını kolaylıkla düzenlemelerine olana sağlıyor. Ancak, platform bu kez NFT haberiyle gündeme geldi. Pixlr, tüm oluşturucuları NFT için Pixlr Genesis girişimine katılmaya davet ediyor.

Pixlr, NFT için ‘Pixlr Genesis’ Dedi

Pixlr, bir fotoğraf düzenleme platformu olduğu kadar, bir tasarım ekosistemi olarak da faaliyet gösteriyor. Platform, dijital koleksiyon ürünleri ile NFT dünyasına giriş yapıyor. Pixlr, dünyanın en büyük NFT sanat müzesi için ana akım NFT kullanım durumlarının büyük bir kısmından da faydalanacak.

Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan Pixlr, NFT’ler için hazırladığı ilk büyük ölçekli girişimi olan Pixlr Genesis‘i duyurdu.

Tanıtılan platform, Web3’te ve metaverse’de en büyük merkezi olmayan müzeyi oluşturmaya odaklanıyor. Program dahilinde Pixlr, yapay zeka tarafından üretilen 10.000 benzersiz NFT “Pass” sunuyor. Sanatseverler, gelecek vaat eden erken aşama sanatçıları bu platform sayesinde keşfedip destekleyebilir.

NFT Pass sahipleri, Pixlr Genesis’in dijital galerisinde bir sanat eseri sergilemek için kriptografi olarak güvenli bir erişim sağlayabilecek. “Premium Access” öğelerine sahip olanlar için ise sınırlı koleksiyonlardan oluşan topluluk AirDrop’larının kilidi açılacak.

Platformda toplamda 5 farklı modül bulunuyor. Bunlar; Gallery, Auction, Hint, Masterpiece, Community.

pixlr nft merkezli ekosistemi pixlr genesisi duyurdu 2

Pixlr Gallery, herkesin sanat eserini sergilemesine olanak sağlayacak. Pixlr Auction ise isminden de anlaşılacağı gibi dijital sanat eserlerinin müzayede usulü satın alınmasını ya da satılmasına yardımcı olacak. Ayrıca satın alma/satma sürecini de demokratikleştirecek.

Pixlr Masterpiece ise 10.000 öğeden oluşan tüm ekosistemin bir ekran görüntüsü olarak tnaımlanabilir. Yılda iki kez, zaman damgalı olarak çıkacak.

Pixlr Mint‘e gelecek olursa, kripto para birimleri ve blok zincirindeki çeşitlik uzmanlık seviyesine sahip kişiler için NFT basım sürecini kolaylaştıracak diyebiliriz.

Hibe Programı da Başlatıldı

Gelişmekte olan dijital sanat ekosistemini beslemek adına bir de hibe programı başlatıldı. İsmi Pixlr Genesis Grants. Platformdaki tüm satışlardan elde edilen toplam ikincli telif ücretlerinin yüzde 25’i topluluk tarafından yönlendirilen hibeler şeklinde sanatçılara aktarılacak.

Şimdi de gelelim tarihe,

İlk 2.000 Pass, 1 Aralık 2021’de piyasaya sürülecek. Her birinin değeri 0,3 Ether olacak. Sonraki her dalgada ise fiyat artacak. 10.000 NFT’nin tamamı arka arkaya 5 token satışında dağıtılmış olacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 701.427,72 TL 6,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.181,32 TL 9,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.019,64 TL 6,03%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 1,23%
solana
Solana (SOL) 2.772,19 TL 10,88%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 11,22%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,92%
xrp
XRP (XRP) 11,44 TL 9,12%
polkadot
Polkadot (DOT) 394,09 TL 9,63%
terra-luna
Terra (LUNA) 945,49 TL 9,27%
Bağlantıyı kopyala