bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,411.99 3.48%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,104.16 1.87%
bnb
BNB (BNB) $ 553.39 2.85%
solana
Solana (SOL) $ 138.44 8.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.498294 1.52%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.461763 1.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.161898 0.87%

Pekin Belediye Hizmetlerinde Blockchain Uygulamaları

Pekin Belediye Hizmetlerinde Blockchain Uygulamalari

Çin, dünyadaki en kapsamlı blockchain stratejisine sahiptir. Devletin sahip olduğu işletmeler, yerel yönetimler, hem yerli hem de yabancı büyük özel şirketlerin katılımı ile stratejiyi ileriye taşımaktadır. Strateji ve uygulanması kapsamlıdır ve iyi finanse edilmektedir. Diğer hükümetler merkez bankası dijital para birimini denemeye hazırlanırken, Çinliler Dijital Elektronik Para Birimi Ödeme (DCEP) sistemi üzerinde pilot denemeler yapıyor.

Çinliler, Stanford Üniversitesi ve bir BM özel ajansı olan ITU’nun ortak bir projesi olan DCGI (Dijital Para Birimi Küresel Girişimi) üyeleridir.

Ülkedeki en yüksek yetkili Xi Jinping, blockchain teknolojisinin bir savunucusu olarak göze çarpıyor. Böylesine yüksek düzeyde destek ve finansman ile Çinlilerin stratejiyi uygulamasına izin veriyot; tüm resmi ve özel kuruluşlar, stratejinin başarılı olması için birlikte çalışıyor. Çin gibi bir ülkede resmi çizgiye bağlı kalmak iyi bir yaklaşımdır. Bu ifade, Çin’de iş yapan çoğu yabancı şirket için de geçerlidir.

Pekin belediye yönetimi ve hizmetleri organik olarak gelişti ve yönetimde verimsizlikler yaratan veri adaları ve bölümlemeyle sonuçlandı. Bu verimsizliğin üstesinden gelmek için çözüm, blok zinciri 3.0 tabanlı “programlanabilir hükümet”tir. Blokchain dönemi, Bitcoin whitepaper’ının ve Bitcoin çekirdeğinin ilk sürümü olan, Ethereum ve şimdi de 3.0 aracılığıyla blockchain’e programlanabilirlik enjekte eden blockchain 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle çakışan blok zinciri 1.0’a ayrılıyor. Blockchain 3.0; blockchain’in yalnızca finans ve ödeme sistemlerine değil, çeşitli sektörlere uygulanmasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala