Oyun Oynayarak Nasıl Kripto Para Kazanılır?

Kripto Bülten‘in yeni bölümü yayınlandı. Bu hafta sizler için Oyun Oynayarak Nasıl Kripto Para Kazanılır? sorusunun yanıtını aradık.

Nelerden Bahsedildi?

Metaverse kavramı kripto paralardan çok daha önce ortaya çıkan bir kavram. İlk ve lider kripto varlık olan Bitcoin’in temelleri 2008’e dayanırken, Metaverse 1990’ların başında ortaya çıkmıştı. Kısaca tanımlamamız gerekirse Metaverse, bireylerin artırılmış sanal gerçeklik ürünleri ya da cihazları aracılığıyla tamamen sanal olan evrendir. Bu evrene erişmek de günümüz teknolojisi ve gelişmeleri ile oldukça düşük maliyetli ve kolaydır.

İlk çıktığı zamanlarda potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen teknolojik, yazılımsal eksiklikler sebebiyle çok ilgi göremedi. Ancak son dönemlerde bu eksikliklerin yavaş yavaş kapanması, teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi, global şirketlerin bu konudaki potansiyeli keşfetmesi ve kripto varlıklarda yaşanan gelişmeler ilginin artmasına sebep oldu. Yeni iş ve alan olanakları doğdu.

oyun oynayarak nasil kripto para kazanilir

Kripto varlıkların yatırım aracı haline geldiği bu günlerde herhangi bir ürünü dijital hale getirmek, nft üretmek, tokenize etmek oldukça kolay hale geldi.

Play to earn game, isminden de anlaşıldığı üzere kısaca oynayarak kazanabileceğiniz ancak yeni modeli ile merkeziyetsiz ve kullanıcıların ürün alım satımına da izin veren, içerisindeki ürünlerin (silah, kıyafet, hediye, para gibi birçok seçenekten bahsediyoruz) alım satımına izin veren platformlara deniyor.

Bu platformların en çok bilinenlerinden ve en büyüklerinden bahsedelim. Decentraland, Axie Infinity, Sandbox, Gala

Ayrıca Ethereum, Avalanche, Solana ve benzeri ağlarda da farklı merkeziyetsiz uygulama ya da oyunlar mevcut ve videonun başında da bahsettiğimiz gibi projelerin sayısı da çoğalıyor. Fiyatlarının yükselmesi sebebiyle bu oyunları oynaması ve kazanması biraz maliyetli olsa da yeni çıkan projeleri de benzer şekilde değerlendirebilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.501,13 TL 8,65%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.657,89 TL 9,07%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.004,26 TL 8,42%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 4,85%
solana
Solana (SOL) 1.234,99 TL 10,42%
xrp
XRP (XRP) 8,13 TL 6,34%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,97 TL 6,10%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,50 TL 11,21%
Bağlantıyı kopyala